'15 yaşındaki çocuk operasyona götürülür mü?'

Maçka'da askerlerle PKK’liler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün yakınları polise tepki gösterdi.

HABER MERKEZİ –  Trabzon’un Maçka ilçesinde, askerlerle PKK’liler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün yakınları polise tepki gösterdi. Bülbül’ün yaralı iken kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’ne gelen yakınları fenalık geçirdi. Hastane önünde yerel siteler tarafından çekilen görüntülerde, polis tarafından ablukaya alınan hastaneye giren yakınlarından bazıları, fenalık geçirirken bir erkeğin polislere, “15 yaşında çocuğu niye götürüyorsunuz? 15 yaşında ya 15 yaşında” diye tepki gösterdiği görülüyor.

HDP'DEN EREN BÜLBÜL İÇİN TAZİYE MESAJI haberi için tıklayınız 

Bülbül’ün çatışma bölgesine götürülmesine tepki gösteren kuzeni Ali Bülbül de Haber61’e yaptığı açıklamada, erzakların bölgeden bir gün önce alındığını belirtiyor.

‘BUNU ORAYA YEM OLARAK GÖTÜRÜYORLAR’

Bülbül yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor: “Caminin yanında fındık topluyor. Asker ona diyor ki. Bir gün önce orayı soyuyorlar teröristler. Tespit ediyorlar tabi. 15 yaşında çocuğa ne yelek giydirme ne bir şey. Kendileri yelek giymiyor ki çocuğa yelek giydirsinler. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar, orada pusuya düşürüyorlar. Orada çatışmaya giriyor teröristler. Orada bizimki vuruluyor. 2 asker yaralanıyor. Evleri 2 gün önce soydular. Yiyecek olan her şeyi aldılar. Çocuğu yanlarına götürüyorlar pusuya düşüyorlar. 4 tane asker.”