Çevreci çiftin ailesi adalet istiyor

Aile adına Emine Büyüknohutçu, soruşturmanın derinleştirilmesini ve olaya iştirak eden kişilerin bir an önce ortaya çıkarılmasını talep etti.

HABER MEKEZİ - Antalya’da katledilen yaşam savunucuları Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’nun ailesi ve meslek odaları bugün cinayet ile ilgili gelinen son durum üzerine İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde bir basın açıklaması yaptı.  

Aile adına basın açıklamasını okuyan Emine Büyüknohutçu, soruşturmanın derinleştirilmesini ve olaya iştirak eden kişilerin bir an önce ortaya çıkarılmasını talep etti.

'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE KATILACAĞIZ'

Büyüknohutçu ayrıca canlıların yaşam hakkı ve yaşam hakları vahşice ellerinden alınan Büyüknohutçu çifti için adalet yürüyüşünde de yer alacaklarını ve Temmuz ayında Finike’de Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’yu anma etkinliği çerçevesinde pek çok odanın ve yerel halkın da katılımıyla mermer ocaklarının çevre, kültür ve sağlık konusundaki etkilerinin tartışılacağı forumlar düzenleyeceklerini belirtti.

Basın açıklamasına CHP milletvekili Niyazi Nefi Kara ile Antalya Baro Başkanı, Tabipler Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Harita Mühendisleri Odası, Toraçder, CHP Antalya İl Başkanı, İstanbul ve Antalya’dan Yaşam Savunucuları katıldı.