FORUM

Fikir Meydanı

Artı Gerçek, değişik konular ve gelişmelerle ilgili olarak çok farklı düşüncelerin, değerlendirmelerin, yaklaşımların ve yorumların ifade edilebilmesi, tartışılması için  sizleri ‘Fikir Meydanı’ na davet ediyor.

Söyleyecek yeni ve özgün düşüncesi, fikri, analizi, yaklaşımı ya da sözü olan herkes bu FORUM’a katılabilir.

Özgür ve özgün düşüncelerin FORUM’una hoşgeldiniz.

Yazılarınızı [email protected] adresine bekliyoruz…

Seçim gecesi yaşanan kaledeki yalnızlık sahnesi, muhalefet açısından ciddi bir güven tazeleme ve motivasyon sağlamış görünüyor.

Siyasal İslam cephesinden de artık net bir biçimde görülmektedir ki bu Tek Adam, siyasal İslam’ın Türkiye’de ve 'Osmanlı' topraklarındaki iddialı sözcüsü olan o 'Uzun Adam' değildir artık.

Değişim değeri tüketmeye ve satmaya odaklıyken, kullanım değerinin üretmeye ve değerli olanı korumaya odaklı oluşu, içine düştüğümüz insanlık bunalımının anahtarı gibi durmaktadır.

Propaganda faaliyetlerini ve baş propagandacısını bu düşmanlık üzerinden çalıştıran otoriter bir iktidar ortamında her şeyin her an ne kadar tehlikeli boyutlara varacağını kestirmek güç.

Asker, polis, bürokrasi ve iş dünyası üzerinde kurulan hâkimiyet ve kullanılan propaganda yöntemleri yardımıyla otoriter yapı gücünü pekiştirmekle kalmaz, halkı Üçlü Bir’liğe de ikna eder.