FORUM

Fikir Meydanı

Artı Gerçek, değişik konular ve gelişmelerle ilgili olarak çok farklı düşüncelerin, değerlendirmelerin, yaklaşımların ve yorumların ifade edilebilmesi, tartışılması için  sizleri ‘Fikir Meydanı’ na davet ediyor.

Söyleyecek yeni ve özgün düşüncesi, fikri, analizi, yaklaşımı ya da sözü olan herkes bu FORUM’a katılabilir.

Özgür ve özgün düşüncelerin FORUM’una hoşgeldiniz.

Yazılarınızı [email protected] adresine bekliyoruz…

İstihbarat toplamak artık o kadar zor değil. Kim mi peşimizde? Sosyal medya platformlarından en iyi biçimde yararlanan CIA başta olmak üzere birçok istihbarat örgütü.

Kurtulamadığınız komünistlerden, devrimcilerden, düşünen, eleştirebilen gençlerden; kurtulamayacaksınız da. Bizler zorbalıkla yenildikçe, susturuldukça daha iyi bir dünya olmuyor, olmayacak.

Mağdurların AİHM ve diğer uluslararası ve bölgesel insan hakları kurumlarına başvurma hakları vardır. Suç yerinin Türkiye dışında olması hukuki ya da cezai sorumluluğu etkilemeyecektir.

“Vatan Vatanım, Ma Patrie Uşak” adlı kitabın yazarı Uşak'lı Kosta Pandazoğlu 12.03.2018’de, Paris’te vefat etti!

Komisyonun adli ve idari yargı içinde hiçbir dayanağı yok. Haklarında soruşturma ve dava olmayan insanların suçluluğuna karar verebilen bu komisyonun çoğunluğu zaten hukukçu da değil.

Rusya’nın Türkiye seçimlerinde şimdiye kadar nasıl bir rol oynadığı bilinmiyor. Ancak elde ettiği avantajlı durumun gidişatını, seçimler gibi bir süreçte şansa bırakmayacağı anlaşılıyor.