10 Ekim aileleri mütalaayı protesto ettiArtı Gerçek

10 Ekim Ankara Gar katliamında yakınlarını kaybeden aileler, iddia makamı mütalaasını protesto etmek için basın açıklaması yaptı.


10 Ekim 2015 tarihinde “Barış Mitingi”ne yönelik IŞİD tarafından düzenlenen ve 103 kişinin yaşamını yitirdiği 10 Ekim Ankara Katliamı’na dair davanın 9’uncu tur duruşmasında müşteki avukatlar ve ailelerin tüm itirazlarına rağmen duruşmada iddia makamı mütalaasını açıkladı. 10 Ekim aileleri duruşma ardında iddia makamının mütalaasını protesto etmek için Ankara Adliyesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. 
 
"YAKALANMAYAN SANIKLAR YÖNÜNDEN KARAR VERİLDİ"

Avukat Senem Doğanoğlu, delilerin yeterince toplanmaması nedeniyle hala yakalanamayan sanıklar yönünde karar verildiğini söyledi. Doğanoğlu şöyle devam etti: “Devlet yargılanacak. Bunu demeye devam edeceğiz. Dosya bitmedi. Ama dosyanın bitmemesi hali hazırda kayıp olduğu söylenen, yakalanmayan diğer sanıklar yönünde bir karar verildi. Dosya devam edecek. O sanıklar yakalanacak. O sanıklar yakalanıncaya kadar biz devlet sorumluluğunu tartışmaya devam edeceğiz. Ama bu davanın bu hali ile böyle bir mahkumiyet hükmü ile herhangi bir şekilde insanlığa karşı suçu tartışmadan, diğer taleplerimiz tartışmadan bu sanıklar yönünden böyle bitmesi, bizim için kabul edilemez. Ama devlet yargılanacak. Bundan şüpheniz olmasın.” (Mezopotamya Ajansı)