100 milyon dolarlık inciyi 10 yıl yatağının altında sakladıArtı Gerçek

Filipinli bir balıkçı, 10 yıldan uzun bir süre uğur için yatağının altında sakladığı 100 milyon dolarlık 34 kilo ağırlığındaki inciyi yetkililere teslim etti.


34 kilo ağırlığındaki incinin gerçek olduğunun kanıtlanması halinde değerinin 100 milyon doları geçebileceği belirtiliyor. İnciyi bulan adı açıklanmayan balıkçı, 30 santimetre genişliğe ve 67 santimetre uzunluğuna sahip incinin, teknesinin çıpasına takıldığını, suya dalarak çıpayı kurtardığını söyledi.

BBC'nin Yerel Palawan News sitesine dayandırdığı habere göre, balıkçının incinin gerçek değeri konusunda fikri olmadığı ve uğur için yatağının altında tuttuğu belirtiliyor. Yerel yetkililere göre, balıkçı daha sonra sergilenmesi için inciyi Puerto Princesa belediyesinde turizm görevlisi olan teyzesi Aileen Cynthia Maggay-Amurao'ya teslim etti. İnci şimdi belediye binasında bir camekan içinde sergileniyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK İNCİSİ DE BU ADADAN

Maggay-Amurao, Guardian gazetesine, incinin gerçek olup olmadığını belirlemek için uzmanların yardımına ihtiyaçları olduğunu belirterek "İnternette yaptığımız araştırmada hiç bu kadar büyük bir incinin kaydına rastlamadık" dedi.

Balıkçının 10 yıl boyunca, balığa çıkmadan önce şans getirmesi için her sabah inciye dokunduğu söyleniyor.

Dünyanın en büyük incisi rekoru 1939'da yine Palawan adasında bulunan Lao Tzu adlı inciye ait. 6.4 kiloluk inciye 2003'te 93 milyon dolar değer biçilmişti. (YAŞAM HABERLERİ SERVİSİ)