15 Temmuz anmasına 'Jet Fadıl' etkisiArtı Gerçek

Sabah gazetesi birinci sayfasında, 'Jet Fadıl'ın Caprice otelinde, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla rezervasyon yapanlara bedava tatil hediye edileceği reklamını yayınladı."Havuz medyası" olarak nitelendirilen Sabah gazetesinin bugünkü birinci sayfasında 15 Temmuz darbe girişimi otel reklamı için kullanıldı.

Gazetenin birinci sayfasında yer alan reklamda, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi Şerefine Caprice’ten sadece 3 yıl tatil alana 15 yıl tatil hediye” ifadeleri yer aldı.

Caprice, 'Jet Fadıl' olarak bilinen iş insanı Fadıl Akgündüz'e ait bir otel. 

Odatv'nin haberine göre, İslami konseptteki 4 yıldızlı Caprice Thermal Palace Oteli’ne daha önce haciz gelmiş ve birçok otele ait malzemeye el konulmuştu.

İstanbul Bayrampaşa’da Capricegold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile 21 Aralık 2015’te tutuklanan ve hakkında 2 bin 442 yıl hapis cezası istenen Fadıl Akgündüz, 28 Mart 2017’de tahliye edilmişti. Ceza davasından tahliye edilen Akkkündüz hakkındaki “alacak davaları” ise sürüyor. (HABER MERKEZİ)