2 çocuğun ölümüne neden olan panzeri çeken polis intihar etmek istediArtı Gerçek

Silopi’de iki kardeşin ölümüne neden olan panzeri olay yerinden çeken Hilmi T.'nin kafasına silahla ateş açtığı iddia edildi.


HABER MERKEZİ-  Şırnak’ın Silopi ilçesinde AKP ilçe binasını korumakla görevli polis memuru Hilmi T.’nin kafasına dayadığı silahı ateşleyerek ağır yaralandığı iddia edildi.

Dün yaşanan olayda Hilmi T.’nin İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve durumunun ağır olduğu öğrenildi. 
 
Hilmi T., ilçeye bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde, 3 Mayıs 2017 tarihinde evin duvarına çarparak içeride uyuyan Muhammed (7) ve Furkan Yıldırım (6) kardeşlerin ölümüne neden olan panzeri olay yerinden çeken polisti.

Aracı TOKİ lojmanlarına götüren Hilmi T. ifadesinde "Ben panzeri TOKİ lojmanlarına kadar götürdüm, yokuş aşağı gittim, yokuş yukarı geldim herhangi bir arıza ile karşılaşmadım" demişti.

ÜÇÜNCÜ DURUŞMA YARIN GÖRÜLECEK

Panzeri inceleyen askeri uzman ise panzerle 2-3 gün deneme sürüşleri yaptığın ifade ederek, "Yokuş yukarı, yokuş aşağı panzeri sürdüm. Kesinlikle bir sorunla karşılaşmadım" demişti. 

Muhammed ve Furkan'ın ölümüne sebep olan panzerin sürücüsü polis Ömer Yeğit ve onu görevlendiren amiri Murat Maden hakkında açılan davanın üçüncü duruşması ise yarın görülecek. (MA) 

İLGİLİ HABER: 'KATİL ARAMIZDA'