26 bin 500 TL’lik ağaçlar dikildi!Artı Gerçek

Melih Gökçek döneminde 26 bin 500 TL’ye alınan fidanlar ‘ibret olsun diye’ Kızılay’a dikildi.


Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 26 bin 500 TL’ye aldığı fidanlar ‘ibret olsun diye’ Kızılay’a dikildi. Ağaçlar Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi işbirliğinde Kızılay Sakarya Caddesi’nde başlayan yenileme çalışmaları kapsamında dikildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yenileme çalışmalarının başladığı Sakarya Yaya Bölgesi ile yenileme projesinin devamında yapılacak Yüksel Yaya Bölgesi, Konur ve Karanfil sokaklarında eski mevcut yeşil dokusunun korunmasının yanı sıra yeni ağaçlar takviye edeceklerini söyledi. Ankara’nın merkezinde yayalar tarafından en çok kullanılan bölgelerin tamamen yenileme çalışmalarının başladığını belirten Taşdelen, kısa süre sonra bölgenin eskisinden çok daha güzel ve yayaların kullanımına uygun hale getirileceğini dile getirdi.

İTHAL DİYE ALINIP YERLİ OLARAK SATILMIŞ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş daha önce yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin önceki dönemde ağaç alımları için yaptığı harcamaları açıklamıştı. Yavaş, “Şu anda 26 bin 500 TL + KDV’ye alınan ağaçlar var. Bu ağaçları ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz. Birçoğu kuruyor, bir daha dikiliyor. Bunların bir kısmı ithal diye alınıp yerli olarak satılmış. Hepsinin tespitini yapıyoruz” demişti. (HABER MERKEZİ)