29 yıllık eşini 'FETÖ'cüyüm' diye boşadıArtı Gerçek

'Mallarımıza el konulmasın, kağıt üzerinde boşanalım' dedi, sonra başka bir kadınla evlendi.

HABER MERKEZİ- Tekstilci Hayri Uğur, 29 yıllık eşi Hepşen Uğur'dan boşanmak için akıllara durgunluk veren bir senaryo hazırladı. İki çocuğuna ve eşine çevresinin 'FETÖ'cü olduğunu söyledi. "Tutuklanırsam mal varlığımıza el konulur" diyerek eşini anlaşmalı boşanmaya ikna etti. Hepşen Uğur, kandırıldığını anladı ama kocası başka bir kadınla evlenmişti bile.

Filmlere taş çıkartacak hikayeyi Hürriyet'ten Dinçer Gökçe haberleştirdi. Gökçe'nin haberine göre aynı zamanda Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği başkanlığını da yapan Hayri Uğur (57), Hepşen Uğur (51) ile Temmuz 1988’de evlendi. Hepşen Uğur eczacı dükkânı işletirken eşi de bir tekstil şirketinin ihracat biriminde yönetici olarak çalışıyordu. Çift, 1995’te U. Tekstil isimli şirketi kurdu ve zamanla dünyaca ünlü firmalara üretim yapmaya başladı.

Çiftin evliliklerinde, biri 17 diğeri 28 yaşında iki çocukları oldu. İşlerini de büyüten ailenin mal varlığı 200 milyon lira seviyesine ulaştı.

'BENİ DE ALIRLARSA MALLARIMIZA EL KONULACAK'

Dava dosyalarına giren belgelere göre Hayri Uğur, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ailesine “Benim çevrem ve arkadaşlarım FETÖ’cü... Beni de onlardan biliyorlar. Sürekli çevremizden insanlar sorgulanıyor. Her an bana da bu tür suçlama ve sorgulamalar yapılabilir” yönünde açıklamalarda bulundu. Bu yöndeki söylemlerini geçen yıl da sürdüren Uğur, ailesine “Tedbir almamız gerekir” diyerek “Beni örgütten (FETÖ) dolayı alırlarsa tüm mallarımıza el konulacak” dedi.

'GÖSTERMELİK BOŞANALIM'

Uğur'un “Seninle göstermelik, kâğıt üzerinde bir boşanma hazırlayalım. Çocuklara da bu konuda telkinde bulunalım. Çevremizden kimseye de söylemeyelim. İleride doğacak sıkıntılardan kurtulmak için çözüm üretelim” sözlerine inanan eşi boşanmayı kabul etti.

Boşanmanın kağıt üzerinde olacağını sanan Hepşen Uğur, şirket avukatına vekâletname verdi. Ve çift 17 Temmuz 2017'de boşandı. 

BOŞANMA KARAR SONRASI ABD'YE GİTTİLER

Uğur ailesi boşanma kararı sonrası çocukların eğitimi için ABD'ye gitti. ABD'de bir ev alan Hayri Uğur, işlerini de taşıyacağını söyleyerek Türkiye'ye döndü. Ancak o günden sonra Hepşen Uğur bir türlü eşine ulaşamadı.

Nihayetinde eşinin 5 yıldır başka bir kadınla birlikte olduğunu ve kandırıldığını anladı. Dolandırıldığını söyleyerek boşanma kararı veren mahkemeye başvurdu.

Ancak Hayri Uğur 10 gün kadar önce evlendi. Uğur, Z.Y. ile nikah töreni fotoğraflarını da sosyal medya hesabından paylaştı.