3. Havalimanı işçileri 'sabaha nasıl uyandıklarını' paylaştıArtı Gerçek

'Başımıza gelmeyen kalmadı, hala insanlık dışı koşullarda yaşıyoruz.'İnşaat İşçileri Sendikası 3. Havalimanı işçilerinden gelen fotoğrafları paylaşmaya devam ediyor.

"3. Havalimanı işçilerinin bu sabaha nasıl uyandığını görün" notuyla paylaşılan fotoğraflarda işçilerin kaldıkları koğuşları su basmış ve beton zemindeki toprakların çamurlaştığı görülüyor. 

İLGİLİ HABER: 3. HAVALİMANI'NDA İŞÇİLERE ÜST ARAMASI VE GÖZALTI

İnşaat-İş'in resmi twitter hesabından "Şantiyede şu an: 3. Havalimanı işçilerinin bu sabaha nasıl uyandığını görün! İşçi arkadaşlarımız, 'Başımıza gelmeyen kalmadı, hala insanlık dışı koşullarda yaşıyoruz' diyorlar" notuyla yatakhaneye ait 3 fotoğraf paylaşıldı:

NE OLMUŞTU?

Kötü çalışma ve yaşam koşulları, iş cinayetleri, tahtakuruları, servis ve yemek sorunlarıyla gündeme gelen 3. Havalimanı'nda 14 Eylül'de işçi isyanı başlamıştı. İşçilerin yaşamsal talep ve ihtiyaçlarına yanıt vermeyen İGA patronları polisiye önlemleri devreye sokmuştu. Koğuşlara yapılan baskınlarla yüzlerce işçi gözaltına alınmış 30 işçi ve 5 sendikacı tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)