3. Havalimanı'nda çalışan işçiler iş bıraktıArtı Gerçek

Ücretleri ödenmediği için dün kule vincine çıkan işçiler bugün iş bıraktı.


 İstanbul'da yapımı devam eden 3. Havalimanı şantiyesinin ana terminal binası otopark girişi bölümünde çalışan inşaat işçileri, ücretlerinin ödenmemesi üzerine dün inşaat alanındaki kule vincine çıkmıştı. Uzun süre vincin üzerinde protestolarını sürdüren işçiler, alacaklarının ödenmesini istedi. Daha sonra gece saatlerinden kule vinçten inen işçiler, bugün iş bırakma eylemi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

'FİRMA 5 GÜN SONRA ÜCRETLERİ ÖDEYECEĞİNİ SÖYLEDİ'

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası, "3.Havalimanı'nda Kalyon bünyesinde faaliyet yürüten NOVA firmasına bağlı inşaat işçileri ücretleri ödenmediği için bu sabah iş bırakma eylemi yaptı" dedi.

3. Havalimanı inşaat işçilerinin kötü koşullarda çalıştığını belirten sendikanın açıklamasında, "3. Havalimanı, bizler açısından onlarca işçi arkadaşımızın iş cinayetlerine kurban gittiği, en kötü koşullarda işçilerin barındığı, bunlar yetmezmiş gibi ücretlerinin ödenmediği bir köle kampı. İşçi arkadaşlarımız bugün firma yetkilileri ile görüşerek ücretlerin ödenmesini talep etti. Firma yetkilileri sabahki görüşmede ödeme yapılmayacağını bildirdi. İşçilerin iş bırakma eylemini sürdürme kararlılığından sonra firma yetkilileri işçilere 5 gün sonra ödemelerin gerçekleşeceği sözünü verdi" ifadelerine yer verdi. (Mezopotamya Ajansı)

İLGİLİ HABER: METRO İNŞAATI İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI