'ABD Suriye'de 8 hedefi vuracak'Artı Gerçek

Amerikan ordusunun olası operasyonda Suriye'de vurulacak 8 hedef belirlediği ileri sürüldü. Amerikan keşif uçaklarının da Suriye'deki Rus üsleri yakınında uçtuğu bildirildi.HABER MERKEZİ - Beyaz Saray’da dün yapılan toplantıda Suriye’ye yönelik saldırı konusunda net karar çıkmadı ama Amerikan basınında olası saldırı senaryoları gündemden düşmüyor.

CNBC haber kanalının internet sitesinde yer alan habere göre, ABD ordusu Suriye’de vurulacak 8 hedef belirledi. İsmi verilmeyen bir askeri kaynağa dayandırılan habere göre belirlenen hedefler arasında iki hava üssü, bir araştırma merkezi ve bir kimyasal silah tesisi bulunuyor.

Aynı kaynak, Suriye ordusunun olası saldırıdan korumak için önemli miktarda hava unsurunu Rusya’nın denetimindeki üslere kaydırdığını da bildirdi.

AMERİKAN UÇAKLARI KEŞFE BAŞLADI
Öte yandan dünya çapında askeri uçuşları görüntüleyen Mil Radar'ın Twitter hesabından paylaştığı verilere göre, ABD'ye ait 7 keşif uçağı ABD Donanması'na ait Hmeymim ve Tartus üslerinin bulunduğu bölgeye yakın mesafede uçuş gerçekleştirdi.Keşif görevinde yer alan uçakların 6 P-8A Poseidon tipi anti-denizaltı casus uçakları ile 1 EP-3 Aries II uçağı olduğu iddia edildi.


İLGİLİ HABER: SURİYE ORDUSUNDA SAVAŞ HAZIRLIĞI

İLGİLİ HABER: BEYAZ SARAY'DAN SURİYE KARARI ÇIKMADI