'ABD Türkiye'ye içinde Demirtaş'ın da olduğu bir liste verdi'Artı Gerçek

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, ABD'nin Türkiye'ye, serbest bırakılmalarını talep ettiği kişilerin yer aldığı bir liste verdiğini iddia etti.Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, ABD'nin Türkiye'ye "serbest bırakılacak kişiler" listesi verdiğini öne sürdü.

Buna göre içinde HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile adı verilmeyen başka kişilerin de olduğu 15 kişilik listede yer alanların serbest bırakılması isteniyor. 

Takan söz konusu iddiayı "Sağlam kaynaklardan duyduğunu" yazdı.

Ahmet Takan'ın dünkü "Selo' kaçıncı devriyede serbest bırakılacak?.."  başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Papaz Bruson'un serbest bırakılmasından önce de sonra da ABD ile yapılan pazarlıklar aşikâr. Halkbank'ın da pazarlık maddeleri içinde olduğunu defalarca yazdık. İnkâr ettiler. Sonunda en yetkili ağızlar, bankanın pazarlık edilen maddeler içinde olduğunu itiraf etti. Şimdi de, başkentin derin kulislerine yeni bir iddia düştü; "ABD, Türkiye'ye serbest bırakılmasını istediği 15 kişilik yeni bir liste verdi. İçinde Selahattin Demirtaş da var." Avrupa'nın, AİHM'de nihai karar aşaması sürecinde olan Selahattin Demirtaş davası ile ilgili Türkiye'ye "serbest bırakın" dayatması yaptığını daha önce dile getirmiştik. Sağlam kaynaklardan duyduğum son iddianın arkasından Bahçeli'nin yukarıda alıntısını yaptığım sözlerini duyunca hiç şaşırmadım. Roller gereği, her zamanki gibi kamuoyu hazırlanıyor. Muhalefet dümeni ile!.." (HABER MERKEZİ)