Acil tıp uzmanının dramı: Bankın üzerinde ölü bulunduArtı Gerçek

Manisa'da acil tıp uzmanı Hüseyin Ayılmazer, tedavi gördüğü hastanenin bahçesinde ölü bulundu. Ayılmazer, kalacak yeri olmaması nedeniyle bugüne kadar hastane bahçesinde yaşamış.Manisa Devlet Hastanesi bahçesinde, dün saat 07.00 sıralarında, bankta hareketsiz yatan bir kişi olduğunu fark eden temizlik işçileri, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri, banktaki kişinin yaşamını yitirmiş olduğunu belirledi. Ölen kişinin, hastanede bir süredir cilt kanseri nedeniyle tedavi gören Hüseyin Ayılmazer olduğu belirlendi.

Bekâr olan Ayyılmazer'in ölümünün altından dram çıktı. 2014 yılına kadar Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde acil tıp uzmanı olarak çalışan Hüseyin Ayılmazer (35), cilt kanserine yakalandı. Görev yaptığı hastanede tedavisine başlanan Ayılmazer, durumun her geçen gün daha da kötüye gitmesi üzerine hastanedeki görevinden ayrılıp sırasıyla Ankara, Denizli, İzmir, Gaziantep ve son olarak da Manisa'daki çeşitli hastanelerde tedavisini sürdürdü.

Hepatit B olması, verem ve enfeksiyon kapma gibi çeşitli sıkıntılar da yaşayan Hüseyin Ayılmazer, bir yıl önce geldiği Manisa'daki tedavisi sırasında kalacak yeri olmaması nedeniyle bugüne kadar hastane bahçesinde yaşadı.

Olay günü de Ayılmazer'in tedavisinin ardından taburcu edilmesinden sonra, yine yattığı hastane bahçesindeki bankta ölü bulunduğu öğrenildi. Hüseyin Ayılmazer'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İLAÇLARI ÇALINMIŞTI

Yaşamını yitiren Hüseyin Ayılmazer'in geçen yıl kasım ayında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gördüğü sırada, kalacak yeri olmadığı için yatıp kalktığı hastane bahçesinde, valizinden kemoterapi ilaçları çalınmıştı.

MANİSA TABİP ODASI: HEKİM DEĞİL

Ba arada Manisa Tabip Odası Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak, Hüseyin Ayılmazer'in adli tıp uzmanı olduğuna dair bir kayıt ya da belgenin bulunmadığı bildirdi. 
 
Tabip Odası olarak yapılan araştırmada ölen Hüseyin Ayılmazer'in bir süredir Manisa’da evsiz yaşadığı ve bir çok tıbbi rahatsızlığı olduğu bilgisi doğrulanmakla birlikte ‘hekim olduğuna yönelik’ herhangi bir bilgi, kayıt ya da belge olmadığı belirtildi. Açıklamada, “Dolayısıyla haberde yer alan ‘acil tıp uzmanı doktor’ ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır. Hekim olup olmamasının yanında hiçbir vatandaşın bu şekilde bir ölümü hak etmeyecegini belirtmek isteriz. Bu üzücü olay, ülkemizin sosyal devlet yapısının ve sağlık sisteminin bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğini hepimize göstermiştir. Buradan yola çıkarak, medyada sağlıkla, sağlık kuruluşlarıyla ya da sağlık çalışanlarıyla ilgili yazılan haberlerin daha büyük titizlikle hazırlanması konusundaki hassasiyetimizi hatırlatıyoruz” denildi. (DHA)