Afişsiz seçim kampanyalarında 'şapka devrimi'Artı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerel seçim öncesi afiş ve bayrakların görüntü kirliliğine asla müsaade edilmeyeceğini açıklaması, promosyoncuların ürün portföyünü değiştirmesine neden oldu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yerel seçimlere giderken gürültü ve görüntü kirliliğine neden olan kampanya yapmayacaklarını açıklaması, promosyoncuların ürün portföyünü değiştirmesine neden oldu.

Kış dönemine denk gelen seçim kampanyasında adaylar için partilerinin renklerinde atkı, bere, eldiven, yağmurluk gibi ürünler satışa çıktı.

Ankara'da promosyon işi yapan firmalar daha önce seçimler öncesi siyasi partiler için flama, bayrak, afiş yapıp satarken, şimdi adaylara ve partilere atkı, bere, eldiven, şemsiye ve alışveriş çantası gibi ürünler üretip satmaya başladı.

Adaylardan ve partilerden yoğun ilgi olduğunu söyleyen Ankara'nın Altındağ ilçesinde promosyon işi yapan Satılmış Arı, partilerin renklerini taşıyan ve üzerinde parti amblemleri de olan ürünlerin içinde en popülerinin alışveriş çantaları olduğunu söyledi.

'EN POPÜLERİ ALIŞVERİŞ ÇANTALARI'

“Seçimin kışa gelmesinden dolayı atkı ve berenin daha fazla satılacağını düşündük. Biz bu fikirlerimizi adaylara da sunduk. Onlar da destekledi bunu. Artık bayrak, afiş gibi ürünler daha az olacak. Biz de bere, anahtarlık, kalemlik ve mutfak önlüğü tarzında ürünler yaptık. Ürünlerde adayların isimleri ve parti logoları var. Epey talep var adaylarımızdan. Bir üründen bin adet sipariş veren adaylarımız var. Partilerin renklerini taşıyan ve üzerinde parti amblemleri de olan ürünlerin içinde en popüleri alışveriş çantalarına oldu. (DHA)