Barış Atay: Gözaltına alınarak Ahmet Hakan'ı mağdur ettim sanırımArtı Gerçek

Ahmet Hakan, oyuncu Barış Atay ile ilgili yeni bir yazı kaleme aldı. Atay'dan cevap gecikmedi.


GÜNCEL- Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Barış Atay'ı hedef alan yazısından sonra oyuncunun gözaltına alınmasının aslında polisten kendisine bir mesajı olduğunu iddia etti. Hakan, bu mesajın "Bak işte bir gözaltıyla hem kutuplaştırmayı daha da derinleştirdik, hem de seni 'tetikçi' durumuna düşürdük" olduğunu savundu. Ahmet Hakan'ın yazısına Twitter'dan cevap veren Barış Atay, "Gözaltına alınarak Ahmet Hakan'ı mağdur etmişim sanırım" dedi.

Atay hakkında yeni bir yazı kaleme alan Hakan, "Benim çağrım polise, savcıya değil  Muharrem İnce ve Meral Akşener’eydi" derken oyuncunun gözaltına alınmasıyla kendine bir mesaj verildiğini ileri sürdü. 

Ahmet Hakan'ın Hürriyet'te, "Benim çağrım polise, savcıya değil  Muharrem İnce ve Meral Akşener’eydi" başlığyla yayımlanan yazısının iligli bölümü şöyle: 
Dedim ki:

— Muharrem İnce!

— Meral Akşener!

— Çıkın ve bu Barış Atay denilen adama haddini bildirin.

— “Biz rövanş peşinde değiliz” diyerek bildirin… 

— “İnadına kardeşlik” diyerek bildirin… 

— ”Yetti artık bu kutuplaşma ve kutuplaştırma” diyerek bildirin…

*

Benim çağrım Muharrem İnce’yeydi, Meral Akşener’eydi.

Ama cevap polisten geldi.

“Şak” diye gözaltına aldılar adamı.

Sanırım bana şöyle bir mesaj veriyorlar bu gözaltıyla:

— Yok öyle yağma Ahmet Hakan! Kutuplaşmayı ve kutuplaştırmayı biz de en az Barış Atay kadar severiz.

— Bu oyunu bozamazsın Ahmet Hakan! Bak işte bir gözaltıyla hem kutuplaştırmayı daha da derinleştirdik, hem de seni “tetikçi” durumuna düşürdük!

— Bırak bu normalleştirme çabalarını falan Ahmet Hakan… Sırtını bir yere daya… Ya bizden ol ya da onlardan… Yok öyle arada kalmak falan!

BARIŞ ATAY'DAN AHMET HAKAN'A CEVAP

Yazıya Twitter hesabından yanıt veren Atay, Ahmet Hakan'ı etiketleyerek, "Gözaltına alınarak @ahmethc’ı mağdur etmişim sanırım." ifadelerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU? 

Barış Atay, Soma'da madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan "Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle 'torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz" diye yazdı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bu mesaj sonrası "Lütfen bu adama haddini bildiriniz!" başlıklı bir yazı kaleme alıp Atay'ı hedef gösterdi. Bu yazı sonrası gözaltına alınan Atay, dün gece saatlerinde serbest bırakıldı.