Ahmet Hakan mı Barış Atay mı?Artı Gerçek

'Sanık sizin ey okurlar. Hangisi mi? Onu da siz seçin.'


Ahmet NESİN


Tarih 7 Eylül 2015:

ATV’deki bir haberden dolayı Hürriyet Gazetesi’ne saldırı oldu. İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın'ın kalabalığa hitap ederek yaptığı konuşmada "Bu noktadan sonra HDP'nin PKK'yla, PKK'nın Zaman Gazetesi ile Zaman Gazetesi'nin de Aydın Doğan'la hiçbir farkı kalmamıştır. Hepsi birer terör örgütüdür. Ve bu adamlara karşı bizim söyleyeceğimiz tek bir şey vardır. Her şeyi Cumhurbaşkanı, başkan olamadığından dolayı yapıyor diyorlar. Biz de şunu söylüyoruz. 1 Kasım'daki seçimden sonra ne çıkarsa çıksın, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız.'' Boynukalın, konuşmasının sonunda kitleye teşekkür ederken, ''Allah'ın izniyle, sadece Aydın Doğan medyası değil, bütün HDP'siyle, PKK'sıyla, bütün terör örgütleriyle ve ilk başta da Fethullahçı terör örgütüyle, biz başkan yaptırdıktan sonra onlar da defolup gidecek" dedi.

Tarih 9 Eylül 2015:

Hürriyet Gazetesi’ne saldırı oldu, 100 kişi gazeteye girmek istedi ve havaya 4 el ateş edildi…

Tarih 16 Eylül 2015

Abdürrahim Boynukalın’ın yaptığı açıklamayı dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu “Bunlar dost meclisinde söylenmiş sözler” diye savundu.

Davutoğlu’nun açıklaması üzerine Ahmet Hakan canlı yayında “Teessüf ederim sayın Davutoğlu demek istiyorum” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti: “Sürekli medeniyet diyorsunuz. Medeniyet projenizden bahsediyorsunuz. Sizin medeniyet projenizdeki gençler şiddet gösteren, dövmekle tehdit eden, ‘Kamyonla adam yığarım’ diyenler mi? Gerçekten teessüf ederim. Bu sözleri söyledikten sonra medeniyet kelimesini lütfen kullanmayın. Gerçekten kullanmayın.” 

Tarih 1 Ekim 2015:

Ahmet Hakan, Abdurrahman Boynukalın’ın tehditinden sonra evinin önünde 4 kişi tarafından dövüldü.

Tarih 27 Ocak 2016:

Ahmet Hakan’ı döven saldırganlardan tutuklu olan tek sanık ilk duruşmada tahliye oldu.

Tarih 15 Mayıs 2018:

Ahmet Hakan köşesinde Barış Atay için “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” diye yazdı.

Tarih 16 Mayıs 2018:

Tiyatrocu Barış Atay gözaltına alındı…

Sanık sizin ey okurlar… Hangisi mi, onu da siz seçin…