'Aile Arasında' filminin Almanya prömiyeri Köln'deArtı Gerçek

Geçen hafta vizyona giren film, 7 Aralık Perşembe günü Köln'de Cinedom sinemasında yönetmen Ozan Açıktan, Gülse Birsel, Demet Evgar ve Engin Günaydın'ın da katılımıyla izleyiciyle buluşacak.

ARTI GERÇEK- 21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?
'Aile Arasında' Avrupa Yakası, Yalan Dünya gibi başarılı dizilerin senaryosunu kalme alan Gülse Birsel'in ilk sinema filmi senaryosu. Ozan Açıktan'ın yönettiği filmde Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Fatih Artman, Gülse Birsel, Derya Karadaş, Şevket Çoruh, Deniz Hamzaoğlu, Su Kutlu, Devin Özgür Çınar, Ayta Sözeri, Ünal Yeter ve Arif Erkin gibi ünlü isimler rol alıyor.

Vizyona girdiği ilk haftada 500 bin izlendi. Yılın en başarılı yapımlarından biri olan filmin Almanya'da ilk gösterimi başrol oyuncularının ve filmin yönetmenin de katılımıyla Köln'de yapılıyor. Film saat 20.00'de Cinedom sinemasında vizyona girecek.