AKP aday tanıtım toplantısında slogan kavgasıArtı Gerçek

Diyarbakır'daki aday tanıtım toplantısında il gençlik kolları ile ilçe gençlik kolları kavgaya tutuştu. Toplantıda Numan Kurtulmuş da vardı. Ağrı'da da esnaf ziyareti sırasında kavga çıktı.


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır 1. Sıra Milletvekili adayı Mehdi Eker'in de katıldığı aday tanıtım toplantısında kavga çıktı. 

Tigris Haber'de yer alan habere göre, AKP Diyarbakır İl örgütü, bugün milletvekili aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Bir düğün salonunda yapılan toplantısı sırasında AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker konuşurken, Bismil Gençlik Kolları üyesi bir grup tezahürat yaptı.

Buna tepki gösteren İl Gençlik Kolları üyesi bir grup, "İlçelerin değil, genel slogan atın",  "Bişmil demeyin, Diyarbakır seninle gurur duyuyor diye slogan atın" diye uyarıda bulundu. Bunun üzerine İl Gençlik ile Bismil İlçe Gençlik kolları üyeleri arasında tartışma başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine iki grup kavgaya tutuştu.

Kavga sırasında salonda bulunan bazı kadınlar beyaz tülbent açarak kavganın sonlandırılmasını istedi. Kavgayı polis kavga ayırdı. Arbede sırasında bazı polisler de etkilendi.

Kavgaya karışan 3 kişiyi gözaltına alındı ancak daha sonra partililerin devreye girmesiyle gözaltına alınan kişiler serbest bırakıldı. Milletvekilleri adayları kavga sırasında Çevik Kuvvet ekipleri korumasında salondan çıkarıldı

KAVGA DAĞKAPI'DA DEVAM ETTİ  

AKP aday tanıtım toplantında başlayan kavga, akşam saatlerinde Dağkapıda bulunan Ulucamide devam etti. Camide karşılaşan taraflar birbirine girdi. Çıkan kavgada çok sayıda kişi yaralandı. Yaralananlar hastaneye kaldırıldı. Kavganın ilerlemesini istemeyen AKP il yönetiminin tarafları barıştırdığı öğrenildi. Ancak tüm çabalara rağmen, tarafların aday tartışmalarının son bulmayacağı, gerilimin sureceği belirtiliyor.

AKP'nin Diyarbakır milletvekili aday listesinde bulunan 3 aday Bismili. İl teşkilatı, bu listede Mehdi Eker'in etkisi olduğunu belirtilerek tepki gösteriyor. Bu arada Mehdi Eker de Bismilli...

AĞRI'DA DA KAVGA

Ağrı'da da AKP milletvekili adaylarının Ağrı Cumhuriyet Caddesi'nde yaptıkları esnaf ziyareti sırasında kavga yaşandı. 

Ağrı AKP milletvekili adayları Ekrem Çelebi, Abbas Aydın, Dilan Özmen Özgün ve Erhan Tenekeci parti binası önünde vatandaşlara hitap etti. Parti önündeki selamlamanın bitiminin ardından Cumhuriyet Caddesinde esnaf ziyareti yapan milletvekillerine Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay da eşlik etti. 

'TARTIŞMA KAVGAYA DÖNDÜ'

Cem afşin Akbay ile Patnos’ta sağlık alanında hizmet veren ve geçtiğimiz hafta kendisinden habersiz binası boşaltılan Güven Tıp Merkezi'nin sahibi Yusuf Efe arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma çevredekilerin müdahalesi ile kavgaya dönüştü. Patnos teşkilatı üyesi gençlerin Yusuf Efe’yi darp etmesinin ardından Efe’nin yakınları olay yerine geldi. Yusuf Efe’nin yakınları Cem Afşin Akbay’a saldırdı. Polisin müdahale ettiği olayda Cem Afşin Akbay ve milletvekili adayı Ekrem Çelebi polis ekipleri tarafından olay yerinden ticari taksiyle uzaklaştırıldı. (HABER MERKEZİ / MA)