'Ordu Belediye Başkanı istifa etti' iddiasıArtı Gerçek

AKP'li Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevden alındığı iddia edildi. Yılmaz, Twitter üzerinden Numan Kurtulmuş'u sert sözlerle eleştirmişti.AKP'li Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevden alındığı iddia edildi. Yılmaz, akşam saatlerinde Twitter üzerinden AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'u sert sözlerle eleştirmişti.

Enver Yılmaz'ın istifasının istendiği, Numan Kurtulmuş'un da aleyhindeki o tweetleri paylaştığı bekşrtiliyor.

Ancak istifaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

"EN GİZLİ VE SİNSİ KENDİ ÇIKTI"

Yılmaz, Twitter hesabından Numan Kurtulmuş'u kastederek şunları yazmıştı: "Birileri sözlerini unutmuş gibi ama biz unutmadık, unutmayacağız! Firavunlaşmadık, karunlaşmadık, kibre düşmedik. Dilimizin Ali dediğine, kalbimiz Muaviye demedi... 'Aramızda gizli ve sinsi AKP'liler olabilir' demişti. Yıllar sonra haklı olduğu ortaya çıktı. Geldiği yere bakılırsa. En gizli ve sinsi kendi çıktı. “Edebinizi takının” diyerek partimize parmak sallayan, en ağır hakaretleri hiç çekinmeden sıralayan kişinin 8 yıl önceki sözleri… Demek ki, “Ne oldum değil, ne olacağım demeli!”

Yılmaz daha sonra attığı tweetleri sildi.

PROTOKOL KAVGASI İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz, protokol kavgasıyla da gündeme gelmişti. Yılmaz’ın korumaları ile Emniyet Müdürünün korumaları Kurtulmuş’un önünde kavga etmiş, Kurtulmuş da protokolden uzaklaştırılmıştı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Geçen Nisan ayında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu’daki mitinginin ardından korumalarına talimat vererek, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde dinleme cihazı aranması için talimat vermişti. Enver Yılmaz da olayın ardından düzenlediği basın toplantısında Ordu Emniyet Müdürü’nün komplosu ile karşı karşıya olduğunu iddia etmişti. (HABER MERKEZİ)