Hükümetten CHP'ye cevap: Biz yapmadıkArtı Gerçek

'Adalet Yürüyüşü'nün Almanya'dan sağlanan casus yazılımla izlendiğinin ortaya çıkması üzerine CHP, hükümetten açıklama istemişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, CHP yöneticileri ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 8 bin kişinin casus yazılım aracılığıyla dinletildiği iddiasına ilk kez yanıt verdi.

İLGİLİ HABER: ALMANYA: CHP'LİLERİ DİNLEYEN CASUS PROGRAMDAN HABERİMİZ YOK

"KEŞKE CHP'LİLER İLK ÖNCE BİZE SORSALARDI"

Arslan, şunları söyledi:

"Bu tür söylemleri biz de dinliyoruz. Konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri Kurumu, bu anlamda sadece mahkemeler marifetiyle veya hakimler marifetiyle verilen kararlar çerçevesinde dinleme için uç veren bir kurum. BTK'ya karar geliyor, karar geldikten sonra da BTK içerisinde hakim arkadaşlar var. Onlar inceliyor, doğrudur derse uç veriyor. İçeriğiyle de ilgilenmiyor. BTK marifetiyle bu tür bir yazılımın satın alındığı ve bunun dinleme için kullanıldığı ifade ediliyor. Böyle bir şey yok. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Yüzde 100 söyleyeyim, bakanlık olarak bizim böyle casus yazılım almamız söz konusu olamaz. Keşke, CHP'liler ilk önce bize sorsalardı." (HABER MERKEZİ)