Akşener'den ilk talimat: Adalet Kurultayı'na katılmayınArtı Gerçek

Meral Akşener, partiye gelmek isteyen isimlere 'Adalet Kurultayı’na katılmayın' çağrısında bulundu.


KULİS 

ARTI GERÇEK- Meral Akşener, ekim ayında partisini kuruyor. Özellikle eski MHP kadrolarıyla iletişime geçen Meral Akşener, daha partiyi kurmadan ilk talimatını da verdi: Adalet Kurultayına katılmayın. Akşener’in bu talimatı üzerine, bazı isimler kurultaya gitmekten vazgeçti.

Meral Akşener, ekim ayında kurulacak partisi için eski MHP’lilere davet götürmeye başladı. Eski Devlet Bakanı Koray Aydın, eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz şimdiden Akşener’e “evet” diyen isimlerden. Durmuş Yılmaz, Meral Akşener MHP Genel Başkan adaylığına soyunduğunda, kendisi için “Genel Başkanım” demiş; Akşener de onu “Ekonomi kurmayım” diye tanıtmıştı.

Akşener, parti hazırlıklarını sürdürürken ilk talimatı kurmaylarının Adalet Kurultayına katılmaması yönünde geldi. Akşener, çevresindekilere Adalet Kurultayına katılmalarının yeni parti hazırlıklarını sekteye uğratacağı, parti ile CHP arasında bir bağlantı kurulacağı kaygısıyla verdiğini söyledi.

Bu arada CHP’nin Adalet Kurultayı hazırlıkları da sürüyor. CHP’de yapılan son değerlendirmede de HDP’ye kesinlikle davette bulunulmaması kararı çıktı. HDP, hafta sonu başlayacak olan Adalet Kurultayı’na davet edilmeyecek.