'Akşener'e bunlar deniyorsa devletin çivisi çıkmış'Artı Gerçek

İYİ Parti lideri Akşener, kendisiyle ilgili açıklamalara tepki gösterdi. Akşener, 'Dil o kadar bozuldu ki '5 harfli' diyor, 'Kaçacak deliği yok' diyor. Burada yalnız başımayım' dedi.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Manisa'da konuştu. Akhisar ilçesinde halka seslenen Akşener, mitinglerde kutuplaştırıcı ve hakaret içeren söelr sarfetmemeye özen gösterdiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da böyle bir dil kullanmaya davet eden Akşener,“Arkadaşlarıma destek isterken, kimseyi kötülemiyor, tehdit etmiyor ve kimseye iftira atmıyorum. Herkes beni tehdit ediyor; ama ben kimseyi tehdit etmiyorum. Bütün siyasi hayatım boyunca özellikle İYİ Parti’yi kurduğumdan bu yana iftiram, hakaretim, tehdidim ve terbiyesiz sözüm yoktur. Dil o kadar bozuldu ki ‘5 harfli’ diyor, ‘Kaçacak deliği yok’ diyor. Burada yalnız başımayım. Bugün karşınızda duran Meral Akşener’e, bunlar deniyorsa bu devletin çivisi çıkmıştır” dedi. 

Ülkenin beka sorunu olmadığını vurgulayan Akşener, “Siz siz olun, aranızdaki birliği ve kardeşlik hukukunu bozmayın. 31 Mart’ın ertesi günü birbirinizin yüzüne bakmaktan imtina edecek noktaya gelmeyin. Muhtar ve belediye başkanı seçeceğiz. Muhtarın beka ile ne alakası var? Belediye meclis üyesi seçeceksiniz. Bu arkadaşların, Türkiye’nin bekasına nasıl bir zararı olabilir? Bunlara aldanmayın” dedi.

Üretim maliyeti artan çiftçinin, yüksek maliyetle ürettiği için ürününü pahalıya sattığını söyleyen Meral Akşener, “Yem parası almış başını gitmiş. Çiftçi mazotu 6-6,5 liradan alıyor. Yatlara ise ucuz mazot veriyorlar. Böyle bir sistemde çiftçi nasıl üretsin? Ama yapmak istedikleri tarımı bitirmek. Biz buna direneceğiz. Tunus’tan zeytinyağı ithal ediyormuşuz. Afrin’den zeytin ithal ediyormuşuz. Bu Manisa’ya ayıptır, Akhisar’a ayıptır” ifadelerini kullandı.

‘ŞİMDİ DE KORKMAYACAĞIM’

Akşener, şöyle devam etti: “Sizin karşınızda Meral Akşener var. Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz. İşsiz gençleri konuşmaya devam edeceğiz. Tencereyi kaynatmaya çalışan kadınları konuşacağız. Rahmetli Demirel’in ‘Tencere iktidarları sallar’ sözünü hatırlatıp, hep birlikte sallayacağız. Cebinizdeki kimlik belgesini çıkardığınızda ağa da budur paşa da budur torpil de budur. Sizin iktidarınız zamanında evine baskın yapılmış bir Meral Akşener var. O zaman korkmadıysam şimdi de korkmayacağım.” (DHA)