Apple hissedarları:Telefon bağımlılığı için bir şey yapınArtı Gerçek

Hissedarları Jana Partners ve Kaliforniya Devlet Öğretmenleri Emeklilik Sistemi, Apple'ı, 'ciddi bir sorun haline dönüşen akıllı telefon bağımlılığı' için sorumluluk almaya çağırdı.

HABER MERKEZİ- Apple’ın aktivist hissedarları Jana Partners LLC. ve Kaliforniya Devlet Öğretmenleri Emeklilik Sistemi (CalSTRS), akıllı telefon üreticisini, "gençler arasında giderek daha ciddi bir sorun haline dönüşten akıllı telefon bağımlılığı" konusunda sorumluluk almaya çağırdı.

TELEFON KULLANIMINI KISTLAYAN YAZILIM ÖNERİSİ

Wall Street Journal gazetesindeki habere göre, Apple’ın önde gelen aktivist hissedarlarından Jana Partners ve ABD’nin en büyük emeklilik fonlarından CalSTRS, iPhone üreticisine gönderdikleri bir mektupta, ebeveynlerin çocukların akıllı telefon kullanımlarını kısıtlamalarına izin verecek bir yazılım geliştirme konusunu değerlendirmeleri çağrısı yaptı.

2 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE HİSSE ONLARDA

Jana Partners LLC. ve CalSTRS birlikte toplam 2 milyar dolar değerinde Apple şirket hissesinin sahibi. Hisse sahibi şirketlerden Jana Partners daha önce finansal değişiklikler için Apple’dan taleplerde bulunmuştu fakat bu kez kamu yararına bir talepte bulunarak bir ilke imza attı.