Apple'ın yeni platformu TV+ tanıtıldıArtı Gerçek

Apple, Netflix’e rakip olacak platformunu ünlü oyuncu ve yönetmenlerle tanıttı. Şirket platformun Türkiye'nin de içinde bulunduğu 100’den fazla ülkede kullanıma sunulacağını açıkladı.


ABD'nin California eyaletinde düzenlenen lansman gecesinde Apple TV+ yönetmenler, oyuncular ve yapımcılar eşliğinde tanıtıldı. Ünlü yönetmen Steven Spielberg, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston gibi ünlü isimlerin katıldığı lansman gecesinde TV+ platformunda gösterilecek dizi, film ve belgeseller tanıtıldı.

Amazing Stories: Steven Spielberg (Antoloji) yer alıyor.The Morning Show: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell (Drama/Komedi)Big Bird: Susam Sokağı'nın büyük sarı kuşu çocuklara kodlama öğretmek için Apple TV+'a dahil oluyor.Ayrıca Oprah Winfrey kendi şovuyla, Little Voice ile J.J. Abrams ve Sara Bareilles, Jason Momoa ve Alfre Woodard bilim kurgu dizisi 'See' ile ve Kumail Nanjiani Little America ile Apple Tv'de yer alacak. 

Apple'ın bu sene orjinal içerik için 2 milyar dolar harcayacağı ifade edildi. Akıllı televizyonlarda da Netflix gibi TV+ uygulamasının da olacağı öğrenildi. Apple TV kanalları sayesinde bütün aile reklamsız istediğ kanalı izleyecek. Aralarında HBO, Showtime, CBS gibi kanallar olacak.

Apple TV + reklamsız, talebe dayalı, online ve offline olarak hizmet vermeye başlayacak. Ancak fiyatı ve satışa çıkmasıyla ilgili detaylar sonbaharda açıklanacak. (NTV Türkçe)