İsviçre sokağa 'cinsel ilişki kutuları' yaptıArtı Gerçek

Araba içinde seks artınca, Zürih Belediyesi çözüm için bu projeyi hayata geçirdi.


HABER MERKEZİ - İsviçre'de şehir merkezlerinde araba içinde seks yapanların sayısı artınca, yöneticiler bu konuda adım attılar. Zürih'in dış mahallelerinden birinde cinsel ilişki kutuları inşa edildi. Yetkililer, bu kutular sayesinde yetkililer kontrolü sağlayabildiklerini savunuyor.  

SOKAKTA FUHUŞ ARTINCA ÇÖZÜM ARANDI

Son yıllarda merkezi yerlerde araba içinde cinsel ilişkiye giren insan sayısının artması ve durumdan rahatsızlık duyanların çoğalması üzerine yetkililer çözüm için 'seks kutuları' projesini hayata geçirmeye başladı. Para karşılığında cinsel ilişkiye girmek isteyen erkekler, arabalarına aldıkları seks işçileri ile bu kutuların içine giriyorlar. 

KADINLAR İÇİN PANİK BUTONU VAR

Proje sayesinde herhangi bir tehlike anında kadınların yetkililere hızlı ulaşması ve müdahalesi de sağlanmış oluyor. Aynı zamanda kabinlerde bulunan panik butonları sayesinde, kadınların güvenliği sağlanıyor.

MALİYETİ 1 MİLYON EURO

Bu kabinlerin yakınındaki destek merkezlerinde kadınlara yardımcı olacak görevli ekip de bulunuyor. Tesisin maliyetinin 1 milyon euro olduğu açıklanırken, başarılı olması durumunda yaygınlaştırılması düşünülüyor.

Söz konusu haber Euronews'de şöyle yer aldı: