Arif Sağ'dan seçim tahminiArtı Gerçek

MESAM'daki mücadelesini sürdüren ve Genel Kurul'a gitmeye hazırlanan Arif Sağ seçimlerle ilgili tahminlerde bulundu.


Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nde (MESAM) 31 Mayıs'ta yapılacak Genel Kurul öncesi sular durulmuyor. Yönetimden alınan Arif Sağ ile birlikte 30 kişi Haysiyet Kurulu'na sevk edildi ve seçime girmeleri engelleniyor. Her koşulda Genel Kurul'a gideceğini söyleyen Sağ, "Nefret suçu işledi" dediği Orhan Gencebay'la tokalaşmayacağını söyledi. 

Bazı arkadaşlarının darp tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirten Sağ, "Şu anda MESAM’da polisler var. Ne işi var polisin? Benim bildiğim MESAM’da enstrüman olur, polis olmaz. Böyle bir şey var mı ya! Sanatçı böyle bir şey yapar mı? Ben 55 senedir bu işin içindeyim, milletvekilliği yaptım, daha bir tane korumam olmadı. Sanatçının koruması halktır. Halk seni korur' diye konuştu. 

Sözcü gazetesinden Sercan Meriç'e konuşan sanatçı seçimlerle ilgili tahminlerde de bulundu: İşte o sorular ve yanıtları: 

Seçimlerle ilgili öngörünüz nedir?

Burada bence kritik olan İYİ Parti ile MHP. Şu anda İYİ Parti’nin oy oranını bilmiyoruz. Meçhul. MHP’yi ne kadar tırtıklayacak bilmiyoruz. MHP, İYİ Parti’nin önünü kesebilecek mi? Bütün soru burada. HDP’nin barajı aşacağına inanıyorum.

- Cumhurbaşkanlığı seçimi için ne düşünüyorsunuz?

Erdoğan kayıp gözüküyor. Bütün bu paniğin altında yatan da bu. Seçim bence ikinci tura kalacak, ikinci turda da Muharrem (İnce) Bey ile Erdoğan yarışır. Eğer, ‘Hayır’cı grup toplu halde hareket edebilirse, işin rengi değişebilir. Ama eder mi etmez mi onu bilmiyorum. Sonuçta köken olarak sağcı hepsi. Son akşam bile karar değiştirebilirler. Ben iki kere belediye başkanı adayı oldum. İkisinde de “işi götürüyoruz” dedim, sabah bir baktık kaybetmişiz (Gülüyor). (YASAM HABERLERİ SERVİSİ)