Artı Gerçek ARTI TV'deArtı Gerçek

AKP'nin Avrasyacılığı, partilerin seçim ittifakı yapmalarına olanak sağlayan yasal değişiklik ve Afrin harekatı gibi gündem konularını Artı Gerçek yazarları değerlendiriyor.


ARTI GERÇEK- Bugün ARTI TV'de öncelikle emek dünaysını ve sorunlarını ekranlara taşıyan program Emek Ve Hayat'ı izliyoruz. Ardından Hukuk Ve Vicdan programı ekranlara geliyor. Son olarak Artı Gerçek yazarlarının yorumlarıyla gündemin değerlendirildiği Artı Gerçek programı ekranlarda oluyor.

EMEK VE HAYAT

Zafer Aydın'ın hazırlayıp sunduğu programda Büro Emekçileri Sendikası İstanbul 3 Nolu şube başkanı Salih Aksoy ve Sağlık Emekçileri Sendikası Şişli çube yönetim kurulu üyesi Ahmet Özdemir, Kamuda çalışan sağlık ve büro emekçilerinin sorunlarını konuşuyor. Kamuda çalışan emekçiler hangi sorunlarla karşı karşıya? Hükümetin ekonomik ve sosyal politika tercihleri kamu çalışanlarının hayatını nasıl etkiliyor? Saat 18.00'de.

HUKUK VE VİCDAN


Erdal Doğan'ın hazırlayıp sunduğu programın yeni bölümünde avukat Several Ballıkaya Çelik, Türkiye Barolar Birliği'yle ilgili yapılması düşünülen değişikliğin neyi amaçladığını, mevcut baroların ve Türkiye Baolar Birliği yönetiminin tutumunu ve yargının içinde bulunduğu durumu anlatıyor. Saat 20.00'de.

ARTI GERÇEK


Celal Başlangıç'ın hazırlyıp sunduğu programda Artı Gerçek yazarları Mehveş Evin, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Eser Karakaş, Ragıp Duran, Koray Düzgören ve Ayşe Çavdar Afrin harekatıyla bölgede oluşan yeni dengeleri, AKP iktidarının Avrasyacılığını, partilerin seçim ittifakı yapmalarına olanak sağlayan yasal değişikliği, bazı muhaliflerin AKP ile buluştukları ortak noktaları konuşuyorlar. Saat 21.00'de.

Artı TV, Hotbird 13 derece Doğu uydusu üzerinden, 11054, Horizontal, 27500 frekanslarıyla veya www.artitv.tv internet adresi üzerinden izlenebilir.