Aynı aileden 7 kişiye gözaltıArtı Gerçek

Buca’da özel harekat polisleri bir eve baskın düzenledi. Ev halkının başına silah dayadı, gözaltına aldı.

HABER MERKEZİ - İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Gediz mahallesinde yapılan ev baskınlarında yedi kişi gözaltına alındı. Hiçbir gerekçenin gösterilmediği belirtilen baskında, özel harekat polislerinin, ev halkının başına silah dayayıp yere yatırdığı iddia edildi.

Gözaltına alınan, Yusuf Türk, Mehmet Mahfuz Türk, Yılmaz Türk, Rüstem Türk, İrfan Türk, Emrullah Türk ve Zekeriya Türk'ün, İl Emniyet Müdürlüğü Bozyaka TEM Şubesi’nde tutulduğu belirtildi.

EVDE BULUNAN PARAYA EL KONULDU

Gözaltına alınan Rüstem Türk’ün babası Abdüllatif Türk, çok sayıda özel harekat polisinin evlerini ablukaya aldığını anlattı. Kapılarının açık olmasına rağmen, evinin bütün kapılarının kırıldığını belirten Türk, kendilerini yere yatırdıklarını, oğlu Türk’ü de mutfağa götürerek ellerini bağladıklarını söyledi. Polislerin getirdikleri köpeklerle ev araması yaptıklarını dile getiren Türk, evde yaşayan herkesin telefon ve bilgisayarlarına el konulduğunu belirtti. Rüstem Türk, evde olan bir miktar paraya da el konulduğunu dile getirdi.

‘SERT MÜDAHALELERDE BULUNDULAR’

Gece saat 01:00’e kadar ev aramasının sürdüğüne dikkat çeken Türk, şunları söyledi:

“Bizi kışkırtmak için sert müdahalelerde bulundular. Eğer karşılık verseydik bize zarar verebilirlerdi. Hiçbir şey bulamadıkları için evi birkaç kere daha baştan sonra kadar aradılar. Polisler, her şeyin savcılık emri ile yapıldığını söylediler. Bu durumu sadece meşrulaştırmaya çalıştılar. Ev aramalarında yapılan uygulamadan dolayı akrabalarımızdan fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.” (Mezopotamya Ajansı)