Star yazarı Ersoy Dede: Abdullah Gül'ün B planı Ali BabacanArtı Gerçek

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, Abdullah Gül'ün Ali Babacan'ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırladığını öne sürdü

HABER MERKEZİ- Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı için aday olup olmayacağına dair tartışmalar sürerken kulislerde Ali Babacan'ın ismi öne çıkmaya başladı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı ve Yeniçağ yazarı Ahmet Takan'ın ardından Star yazarı Ersoy Dede de, "Muhtemel biryeni politik açılımla birlikte Babacan adını duymaya başlarsak süpriz olmasın" dedi.

Ersoy Dede, "Proje Ali Babacan mı?" başlıklı yazısında Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın bir kaç gün üst üste yazdığı yazıları anımsattı. Altaylı'nın o yazılarında Abdullah Gül'den sonra sahaya sürülecek birinden söz ettiğini anımsatan Dede, şöyle devam etti:

“Altaylı’nın vermediği ismi biz yazalım.. Ali Babacan’dan söz ediyor belli ki.. Muhtemel bir yeni politik açılımla birlikte Babacan adını duymaya başlarsak sürpriz olmasın.. Misal FETÖ soruşturmalarının tonunun düşürülmesi, Kürt sorunu merkezli demokratikleşme talepleri, tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması yönünde görüş beyanları, Astana’nın noktalanması, Kıbrıs’ta çözüm gibi konular çokça dolaşıma girmeye başlarsa anlayın ki bir ‘B Planı’ geliyor demektir.. Tutar mı derseniz, AK Parti içinde siyaset yapmaya devam eden ama aslında inecekleri istasyonu çoktan geçmiş olan tren yolcularının tavrına bağlı.. Bugünlerde liderlerine ‘tam itaat’ mesajı veriyorlar.. Ama acaba arkada başka filmler de çeviriyorlar mı, bilinmez.."

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan da dünkü köşesinde "Kaynaklar, 'Abdullah Bey şimdi tüm tepkileri bilinçli olarak üstüne alıyor. Ali Babacan'ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlıyoriddiasında bulunmuştu.

KULİS: GÜL, BABACAN'I CUMHURBAŞKANLIĞINA HAZIRLIYOR