Nede olsa babasının üniversitesiArtı Gerçek

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli AKP MYK ve Yükseköğretim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz, çocuklarını ve damadını kendi bölümüne yerleştirdi.


HABER MERKEZİ - Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı ve Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz'ın 2 oğlunu, kızını ve damadını üniversitedeki kendi bölümüne akademisyen olarak aldı.

Aynı zamanda AKP MYK üyesi olan Yılmaz, YÖK üyeliğine ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığı görevine atanmasının ardından aile bireylerini kendi bölümüne almaya başladı.

Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz, oğlu Zülfikar Yılmaz'ı Nefroloji Ana Bilim Dalına Yardımcı Doçentliğine, damadı Emre Aydın'ı Nefrolog göreviyle Yardımcı Doçent kadrosuyla üniversiteye, kızı Fatma Yılmaz Aydın ise üniversitenin Tıbbi Bilimler alanına Diyaliz Uzmanı olarak atadı. 

Yılmaz son olarak 15 Temmuz'dan sonra üniversitede açılan tek kontenjan alımında bu kez diğer oğlu Kamil Yılmaz'ı, Çocuk Hastalıkları Uzmanlığı'na Yardımcı Doçent kadrosuyla aldı. Söz konusu görevlendirmeler üniversitenin internet sitesinde de yayınlandı.

(Mezopotamya Ajansı)