Bahçeli: Ekonomi alarm veren bir eşiğe dayandıArtı Gerçek

Dövizdeki önlenemeyen yükselişin tehlike sınırını geçtiğini söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin döviz hesaplarının Türk Lirası’na çevrilmesini istedi.ARTI GERÇEK - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, döviz kurlarındaki tırmanışı ve ABD Başkanı Trump'ın açıklamalarını değerlendirdi. 

MHP Lideri Bahçeli, art arda paylaştığı tweetlerde dövizin önlenemeyen yükselişinin temelinin ekonomik olmadığını iddia ederek bir diplomatik şantajla karşı karşıya olduklarını söyledi.

ABD Başkanı Trump'ın yaptığı açıklamayla yangına benzin döktüğünü ifade eden Bahçeli, sorunu Evanjelistlere ve Siyonistlere bağladı.

 

 

ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi değil açıklamasına değinen Bahçeli, "Ne zaman iyi oldu ki?" yanıtı verdi.

 

 

'EKONOMİ ALARM VEREN BİR EŞİĞE DAYANDI'

Türkiye’ye bir ekonomik operasyon yapıldığını savunan Bahçeli, dövizdeki tırmanışın tehlike sınırını geçtiğini itiraf ederken nedenini dış kaynaklı komplolara bağladı.

 

HÜKÜMETİ ELEŞTİRENLERİ VATANSIZ VE MİLLETSİZ OLMAKLA SUÇLADI

“Dövizi zorba yaptırım tehditleriyle yükselterek Türkiye’nin düşmesinin fedeflendiğini savunan Bahçeli, hükümetin ekonomik kriz karşısında aldığı tutumu eleştirenleri, vatansız ve milletsiz olarak nitelendirdi.

 

 

'BİR GÖZÜMÜZ DÖVİZDE BİR GÖZÜMÜZ BORSADA NE KADAR YAŞAYACAĞIZ?'

“Bir gözümüz dövizde, diğeri borsada nereye kadar yaşayacağız?” diyen Bahçeli, bilim insanlarına sorumluluk üstlenme çağrısı yaptı.

 

 

 

 

'DÖVİZ İNSİN DİYE PAPAZI VERİRSEK ASIL O ZAMAN PAPAZI BULURUZ'

ABD’nin, ülkesine dönmesini istediği rahip Andrew Brunson’ın iade edilmemesini isteyen Bahçeli, Unutmayalım ki, döviz insin diye papazı ve diğer tutukluları verirsek asıl o zaman papazı buluruz” dedi.

 


'PARTİ HESAPLARINDA DÖVİZE BAĞLI OLANLAR TL'YE ÇEVRİLSİN'

Twitter masajlarının dışında partisine de seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Parti hesaplarında dövize bağlı olanlar varsa Türk Lirası’na çevrilsin” dedi.

Etik Haberin iddiasına göre Devlet Bahçeli, MHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’ya “2018 yılında alınan Hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar varsa pazartesi gününden itibaren Türk Lirası’na dönüştürülmesi” talimatı verdi.