Bahçeli'nin teklifine hükümetten ilk tepkiArtı Gerçek

MHP liderinin erken seçim teklifine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve Adalet Bakanı Gül'den değerlendirme geldi.


HABER MERKEZİ - MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı yapmasının ardından gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan Bahçeli'nin çağrısı için, "Şu an itibarıyla bir yorumum olmayacak ama yarın Bahçeli ile bir görüşmem var" dedi.

Erdoğan ayrıca AKP Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında konuyla ilgili, "Bu süreç MHP ile AKP’yi Cumhurun ittifakına taşıdı. Şimdi Cumhurun ittifakıyla inşallah Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Bu ittifakı 2019 milletvekili seçimlerinde taşıyoruz. Bu konuda gerekli düzenlemeler yapıldı. Milletimizce karar verilerek yürürlüğe girdi" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısını değerlendirerek, "Partinin yetkili organlarında değerlendirilir, ondan sonra açıklama yapılır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Bahçeli'nin erken seçim açıklamasının sürpriz olup olmadığı sorusuna, "Ben de sizinle birlikte öğrendim. Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır" yanıtını verdi.

Erken seçim teklifiyle ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de "Bahçeli'nin teklifini ilgili kurullar değerlendirilir" dedi.