Bahçeli: YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlarArtı Gerçek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD’nin üç 3 PKK yöneticisi için para ödülü koymasıyla ilgili açıklama yaptı.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin PKK'nin üst düzey üç yöneticisinin yakalanması için para ödülü koymasını "Yeni bir cambaz oyunu" olarak niteledi.

Twitter hesabından açıklamalar yapan Devlet Bahçeli, “PKK’lıların başına ödül koydular. Halbuki, malum üç teröristin adres ve koordinatlarını en iyi bilen ABD’dir. İsteseler bu canileri elleriyle koydukları gibi bulurlar. ABD’nin maksadı başkadır, senaryo farklıdır. Yeni bir cambaz oyunu sahnededir. Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar. Çok iyi biliyorlar ki; PKK=YPG’dir” görüşünü savundu.

Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan'ın yakalanmasına yardı edenlere 12 milyon dolar verileceği açıklanmıştı.

ABD ile Türkiye ilişkilerini de değerlendiren Bahçeli, "Türkiye, ABD’yle 1945 baharında yapılan San Francisco Konferansı’ndan beri dalgalı bir seyir, inişli çıkışlı bir süreç, sabır ve sinirleri gerip gerip yumuşatan bir ilişki safhası yaşadı. Adımıza müttefik dendi, ne var ki iki ülke arasındaki sorunlar hiçbir zaman eksilmedi. Stratejik ve model ortaklığı içinde buluştuk,dostluk ilişkisiyle avunduk;her seferinde hayal kırıklığına,her defasında heyecan kısırlığına savrulduk.ABD’yle Türkiye’nin tarihsel ve egemenlik çıkarlarının bugünkü kadar cepheleşip cendereye girmesine hiçbir dönemde de şahit olmadık" dedi.

(HABER MERKEZİ)