Bangladeş'te Messi ve Neymar çatışmasıArtı Gerçek

Bangladeş'te, Arjantinli Lionel Messi ve Brezilyalı Neymar'ı destekleyen taraftarlar birbirlerine palalarla saldırdı


Latin Amerika ülkeleri Arjantin ve Brezilya ile görünürde bir bağı olmayan ve ulusal takımları 2018 FIFA Dünya Kupası'nde yer almayan Bangladeş Messi-Neymar çatışmasına sahne oldu. Bangladeş polisinin açıklamasına göre başkent Dakka'nın Bandar bölgesinde Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi ve Brezilyalı yıldız Neymar'ı destekleyen taraftarlar birbirlerine palalarla saldırdı. Olaylarda biri çocuk iki kişi yaralandı. 

Diğer taraftan Brezilya bayrağını yol kenarındaki bir elektrik direğine asmaya çalışan 12 yaşındaki bir çocuk da elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

BREZİLYA VE ARJANTİN BAYRAKLARI HER YERDE
160 milyon nüfuslu Bangladeş'te Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası'ndan haftalar öncesinden Brezilya ve Arjantin bayrakları her yere asılmaya başlanmıştı. Taraflar tuttukları takıma destek gösterileri de yaptı. Ülkenin kuzeyindeki Madarganj kasabasında iki taraftan da yüzlerce motosikletli geçit düzenledi.

Polis yetkilisi Muhammed Rafik AFP'ye yaptığı açıklamada "Daha fazla çılgınlık planlamak için toplantılar yapıyorlar. Kasabanın her yerinde gerginliği ve heyecanı hissedebiliyorsunuz" dedi. (Sputnik)