CHP'den Yıldırım'a jet yanıt: Birileri yalan söylemeye devam ediyorArtı Gerçek

Binali Yıldırım'ın 'MHP ve AK Parti üyesi olmadan torbaları usulsüz şekilde açtılar' iddiasına CHP'den yanıt geldi.


Resmi olmayan sonuçlara göre yarışı ikinci sırada tamamlayan AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu ile arasındaki oy farkının son verilere göre 12 bin 200 seviyelerinde olduğunu iddia etti. Yıldırım ayrıca "MHP ve AK Parti üyesi olmadan torbaları açtılar, usulsüz şekilde açtılar" iddiasında bulundu.

CHP'DEN YANIT GECİKMEDİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından güncel YSK verilerini paylaşarak, "Birileri yalan söylemeye devam ediyor hala... Milletin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil de Binali Yıldırım'ın düzenlediği basın toplantısında "MHP ve AK Parti üyesi olmadan torbaları açtılar, usulsüz şekilde açtılar" iddialarına "Bu iki parti tarafından, kurulan yan terminaller için bildirdikleri partili tüm müşahitlerin listesi ilçe seçimin dosyasında isim isim var" diye yanıt verdi.

Kaftancıoğlu'nun paylaşımına göre Yıldırım ile İmamoğlu arasındaki oy farkının 13 bin 888 olduğu görülüyor.

Kaftancıoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"PARTİLİ TÜM MÜŞAHİTLERİN LİSTESİ İLÇE SEÇİMİN DOSYASINDA İSİM İSİM VAR"

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil de Binali Yıldırım'ın düzenlediği basın toplantısında "MHP ve AK Parti üyesi olmadan torbaları açtılar, usulsüz şekilde açtılar" iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Kadıgil yaptığı açıklamada; AKP canlı yayında çıkmış Maltepe’de yan terminallerde yapılan sayımların MHP ve AKP gözlemcisi olmadan yapıldığını iddia ediyor! Bu iki parti tarafından, kurulan yan terminaller için bildirdikleri PARTİLİ TÜM MÜŞAHİTLERİN LİSTESİ ilçe seçimin dosyasında İSİM İSİM var!."

"DAİMA KAYIT YAPAN KAMERALAR VAR"

"Sayım yapılan yerde daimi kayıt yapan kameralar var! Her bir kurulan yan masada, tüm sayımlarda gözlemci olarak oturan bu AKP ve MHP’lilerin görüntüleri de var! AKP yöneticileri ALENEN yalan mı söylüyor? Yoksa gelip AKP’li diye sayımlara katılan bu şahıslar kimdir, necidir!?"