Binbir surat RexieArtı Gerçek

Rexie isimli üç yaşındaki erkek kedi, yaptığı mimiklerle sosyal medyanın yeni fenomeni haline geldi.YAŞAM - Omurgası kırık olduğu için engelli olan ama bunun sınırları aşmaya engel olmadığının yaşayan ispatı Rexie, duygularını yüz ifadesiyle gösterme yeteneğiyle fenomen olmuş. Hatta dil yuvarlamanın kralı bile ilan edilmiş.

Rexie’nin sahibi Dasha Minaeva, kedisinin ilk sahibinin yetersiz bakımı yüzünden sakat kaldığını belirterek 'Rexie, aslında sakat olduğunun farkında değil. Diğer kedilerin yaptığı her şeyi yapabiliyor. Sadece tuvaletini saklamak ve kulaklarını kaşımak konusunda sorun yaşıyor!' diyor.

Minaeva, Rexie'yi sahiplendiğinde O'na tekerlekli bir sandalye yaptırmış. Ancak, kedilerin bağımsızlığına düşkün ve dengelerini kolay sağlayabilen hayvanlar olduğunu belirten Minaeva, Rexie'nin bir süre sonra tekerlekli sandalye olmadan daha rahat hareket edebildiğini görmüş.

Kedisinin poz vermeye çok düşkün olduğunu, onunla arasında fotoğrafçı-model ilişkisinin geliştiğini ve hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramadığını sözlerine ekliyor. Rexie'nin kendine ait bir Instagram, birde Facebook hesabı mevcut...