'Bir hükümetin en önemli görevi millete bıkkınlık vermemek'Artı Gerçek

Kaymakam adaylarına seslenen İçişleri Bakanı Soylu,HABER MERKEZİ - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kaymakam adaylarına seslenerek, "Bir hükümetin ve devletin en önemli görevi, milletine bıkkınlık vermemesidir. Ne olursunuz kaymakamlığın havasına girmeyin" dedi.

Soylu, Eğitim Dairesi Başkanlığı'nda gerçekleştirilen '106. Dönem Kaymakam Adayları Uyum Kursu' açılış törenine katıldı. Kaymakam adaylarına seslenen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Özellikli bir dönemin içinden geçiyoruz. Bu dönem eğer günlük siyasi polemikler çerçevesinden bakmaya kalkarsak hepimiz için ciddi bir hataya düşeriz. İdeolojik bir bakış açısı ortaya koyarsak hepimiz, hataya düşeriz. Bu ülkeye kaymakam olacaksınız. Yapacağınız her iş Türkiye'yi bu el ense çekmelere karşı daha dayanıklı hale getirebilecektir. Bir hükümetin ve devletin en önemli görevi, milletine bıkkınlık vermemesidir. Bir hükümetin ve devletin en önemli görevi, milletine bıkkınlık vermemesidir. İşte siz bu görevi Türkiye'nin her yerinde yerine getireceksiniz. Meselelere çözüm odaklı yaklaşmalısınız. 

'KAYMAKAMLIĞIN HAVASINA GİRMEYİN'

Tasarrufun tam anlamıyla yapılması halinde çok daha zengin olabilecek bir memleket. Tasarrufa dikkat edin bu cimrilik değildir. Popülizme pirim vermeyin. Popülizmin sonu yoktur.  Ne olursunuz kaymakamlığın havasına girmeyin. Bazı arkadaşlarımızda bunu görüyorum yeni mezun olmuş kaymakamlığa başlamış bazı arkadaşlarımız kapılarını kapatıyor. Zannediyorlar ki millet zor ulaşırsa daha yüksek, büyük bir kaymakam olur." (DHA)