ABD hazine bakanı Bitcoin'le ilgili 'en büyük riski' açıkladıArtı Gerçek

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin dijital para birimlerinin 'İsviçre banka hesaplarına' dönüşmemesi için çalışacağını bildirdi.

HABER MERKEZİ- Washington Ekonomi Kulübünün düzenlediği panele katılan ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, yeni vergi düzenlemesine, borç tavanına ve dijital para birimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

VERGİ GELİRLERİ 1 TRİLYON DOLARDAN FAZLA ARTACAK

Sputnik'in haberine göre Mnuchin, vergi gelirlerinin hızlanan büyüme sayesinde 1 trilyon dolardan fazla artacağını ve bunun vergi indirimlerini dengeleyeceğini ifade etti.Mnuchin, kongrenin süresi dolan borçlanma limitini yükseltmesinin önem arz ettiğini vurguladı.

G20, DİJİTAL PARA BİRİMLERİNE DENETİMİ ELE ALACAK

Dijital para birimleriyle ilgili soruları da yanıtlayan Mnuchin, bu konudaki en büyük suç şebekelerinin kripto para birimlerini kötü işleri için kullanması olduğunu belirtti.

Mnuchin, G20'nin dijital para birimlerine yönelik denetimleri ele almaya hazırlandığına işaret ederek, "G20 ile çok yakın çalışacağımız alanlardan biri, bunun (dijital para) İsviçre banka hesaplarına dönüşmemesi olacak" ifadelerini kullandı.