'Bizde tarafsızlığın daniskası var'Artı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da konuştu: Yavuz Sultan Köprüsü'nden şu geçer, bu geçemez diyor muyuz? Bizde tarafsızlığın daniskası var.


POLİTİKA- İstanbul Yenikapı'da Evet Platformu'nun düzenlediği referandum mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde CHP vardı. CHP seçmenine seslenen Erdoğan "16 Nisan CHP'ye gönül vermiş kardeşlerimin de günüdür. Gelin bu adamdan kurtulun" diye konuştu. Erdoğan şöyle konuştu:

CHP milletvekillerinin bu halk oylaması kampanyası döneminde vatandaşları tehdit etmekten, kahvede darp etmeye kadar sergilemedikleri rezalet kalmadı. 16 Nisan'dan sonra artık o işler öyle kolay olmayacak. İşte 16 Nisan'a, yeni yönetim sistemine bunlar ondan dolayı karşı çıkıyorlar.

Bu sabah Trabzon'da konuşuyor. Sevgili kardeşlerim ne diyor biliyor musunuz? Partili cumhurbaşkanlığını eleştiriyor. "Ya" diyor "Partili cumhurbaşkanlığı olur mu? Partiyi mi, ülkeyi mi yönetecek" diyor. Gazi Mustafa Kemal de hem cumhurbaşkanı hem de CHP'nin genel başkanı değil miydi? İsmet İnönü keza, öyle değil miydi? Az biraz geçmişini oku, tarihini öğren ya. Bak onlara, ya senin geçmişinde bunlar var.

Sen demek ki şimdi geçmişinden rahatsızsın. Kaldı ki, dünyada bunun örnekleri çok. Ama nasıl kandırır milleti değil mi? "Böyle olan bir cumhurbaşkanı tarafsız olabilir mi?" diyor. Demek ki Gazi Mustafa Kemal, İsmet İnönü tarafsız değildi. "Yavuz Sultan Köprüsü'nden şu geçer, bu geçemez diyor muyuz? Bizde tarafsızlığın daniskası var."

Biz Yavuz Sultan Köprüsü'nden şunlar geçer, bunlar geçemez diyor muyuz?  Biz Çanakkale Köprüsü'nden şunlar geçer, bunlar geçemez diyor muyuz? Bizde tarafsızlığın daniskası var be! Hayırcıların zihniyeti bu işte.