Booking.com sessiz sedasız geri dönüyorArtı Gerçek

Dünyanın en büyük online rezervasyon sitesi Booking.com Türkiye'ye dönüş sinyalini kariyer sitesi Linkedin'den verdi. Booking.com, müşteri temsilcisi arıyor.

EKONOMİ - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) açtığı dava sonucu Türkiye'deki faaliyetleri geçen yılın mart ayı sonunda durdurulan online rezervasyon portalı Booking.com, geri dönüş için ilk işaretini verdi. Faaliyetlerin durdurulmasının ardından Türkiye'deki yetkililerle temaslarını kesmeyen ve dönüş için çıkış yolu arayan firma, son dönemde bu temaslarını daha da hızlandırmıştı. 

Hatta geçtiğimiz ay içerisinde bir açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, Booking.com ile görüşmelere başlandığını açıklamış ve gerekli cezayı ödemeyi kabul eden Booking.com'un yakın zamanda Türkiye pazarına dönebileceğini ifade etmişti.

Habertürk gazetesinde yer alan haberde, turizm sektöründen edinilen bilgilere göre Booking.com'un dönmesinin çok yakın olduğu kaydedildi. Şirketin turizm sezonu başlamadan tekrar Türkiye pazarındaki yerini alması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da bu ay başında yaptığı açıklamada, "Booking’in kontrollü olması lazım ama kısıtlama olmaması lazım. Herkesin bunu kullanabilmesi, Türkiye’den rezervasyonun yapılması gerekir. Serbest piyasa bakımından da bu önemli” diye konuşmuştu.

Booking.com ile hükümet yetkileri arasında bu temaslar yalşanırken, şirket geri dönüşün işaretini kariyer sitesi Linkedin üzerinde verdi. Şirket, birkaç gün önce bir ilan vererek Türkiye için müşteri temsilcisi arayışı içerisinde olduğunu duyurdu.

İlanı beş gün içerisinde 3 bin 500'den fazla kullanıcı görüntüledi.