Bunları yiyen yaşlanmıyorArtı Gerçek

Bu besinler hem sağlıklı hem de genç tutuyor.

YAŞAM- Doğru ve sağlıklı beslenme vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Kilo problemlerini çözmenin yanında, doğru beslenme birçok yaşlanma belirtisinin de önüne geçer ve yaşlanmayı geciktirir. Araştırmalar karpuz, lahana, ıspanak, nar, yaban mersini, soğuk su balıkları, yeşil çay ve zeytinyağı gibi besinleri düzenli aralıklar ile tüketenlerin yaşlanmanın etkilerine daha dirençli hale geldiklerini gösteriyor. Habertürk'ün haberine göre yaşlılık belirtileri ile mücadeleye yardımcı gıdalar ise söyle:

"Karpuz antioksidan olan C vitaminine ek olarak, hücrelerde su dengesini düzenleyen mineraller içerir. Karpuzu yaz ayları da gelmişken hafta da kez tüketmeye çalışın. Lahana ve ıspanak Bu sebzeler güneşin oluşturacağı zarara karşı korunmanızı sağlayacak özel bitkisel besinler ve antioksidan bileşikleri içerir. Tarım Gıda Kimyası Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre, ıspanak cilt elastikiyetini yükseltir."

'C VİTAMİNİ DEPOSU'

Nar bir C vitamini deposudur. C vitamini de cildinizi güneşin sebep olduğu kırışıklıklara karşı korumak için birebirdir. Nar tohumlarının suyu serbest radikallerin verdiği hasara karşı savaşan bir bileşikler içerir. Narı her hafta en az bir fincan tüketin.

'HER GÜN BİR BARDAK YABAN MERSİMİ İÇİN'

Yabanmersini antioksidanlar bakımından zengindir. Güneşe maruz kalma, duygusal stres, fazla egzersiz ve cilde zarar veren serbest radikallere karşı cildinize ekstra koruma sağlar. Her gün bir su bardağı tüketmeniz sıkılık kaybı, ince çizgiler ve kırışıklıkları önlemek için yardımcı olacaktır.

HAFTA EN AZ İKİ GÜN SOMON TÜKETİN

Sardalya, somon ve uskumru omega-3 yağ asitleri içerir. Bu asitler cildin hücre zarlarını güçlendirir ve nemli olmasını sağlar. Bu balıkları haftada iki porsiyon tüketmek egzema ve sedef hastalığı gibi kronik deri iltihaplarını azaltır.

'EN GENÇ ÇAY YEŞİL ÇAY'

Hiperpigmentasyon gibi güneş hasarlarını önlemek için en etkili bileşiklerden birine sahip olan yeşil çay, serbest rakillerin vereceği hasarı tersine çevirebilecek antioksidanlar da içeriyor. içerdiğini belirtiyor. Günde en az bir fincan tüketmek, bir ay gibi kısa bir sürede etkisini gösterecektir. Zeytinyağı kalp dostu omega 3 içerir. Bu da dolaşımı kuvvetlendirip, cildin pembe ve esnek olmasını sağlar. Her gün bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketebilirsiniz