'Bunların birbirine söylediği sözü kahvede iki kişi birbirine söyleyemez'Artı Gerçek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP-MHP ittifakını siyasi ittifak olmadığını çıkar ve koltuk ittifakı olarak nitelendirdi.


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, '27. Dönem CHP Artvin Milletvekili Aday Tanıtım Töreni"nde yaptığı konuşmada, AKP ve MHP'nin 24 Haziran seçimleri için kurduğu 'Cumhur İttifakı'nı eleştirdi.

AKP-MHP ittifakını, "Bundan 2 yıl öncesine kadar, birbirini siyaseten eleştiren, birbirine ağır sözler sarf eden değil, birbirine küfreden iki tane lider vardı. Bir tanesi Devlet Bahçeli, diğeri Recep Tayyip Erdoğan. Bunların birbirine söylediği sözü kahvede iki kişi birbirine söyleyemez. Devlet Bahçeli şimdi 'Benim Cumhurbaşkanı adayım yok, benim Cumhurbaşkanı adayım Recep Tayyip Erdoğan'dır' diyor.

Bunların birlikteliği bir koltuk ittifakı, bir saray ittifakı, bir çıkar ittifakı' sözleriyle eleştiren, Özgür Özel, referanduma yüzde 14 oranında katılmayan seçmen bulunduğunu kaydeden Özel, kararsızların kararını verip sandığa gitmesi gerektiğini söyledi:

"Eğer bir vatandaş kararsızsa sandığa gitmeyecekse onu ikna etmek, onun peşini bırakmamak, günü geldiğinde teyit almak, gerekirse koluna girip oy kullandırmak sizlerin görevi. Bu seçimde herkesi oy vermeye ikna etmek kutsal bir vatan görevidir." 

(HABER MERKEZİ)