Bütün partiler Bozcaada için imza attıArtı Gerçek

Bozcaada Forum'un, belediye başkan adayları ve partilerin ilçe yönetimleri için hazırladığı, 'Bozcaada Yerel Yönetim İlkeleri metni' bütün partiler tarafından imzalandı.


Bozcaada'da, AKP, MHP, İyi Parti ve CHP ilçe başkanları ile belediye başkan adayları, Bozcaada Forum'un hazırladığı “Bozcaada Yerel Yönetim İlkeleri Çağrısı” metnine imza attı.

Bozcaada’nın çevre sorunlarına, kültürel mirasına ve değerlerine duyarlılığıyla bilinen, yıllardır birçok konuda halkı bilgilendirerek adanın korunmasına katkı sağlayan sivil toplum kuruluşu olan Bozcaada Forum, geçen hafta bütün partilere ve adaylara hitaben “Bozcaada Yerel Yönetim İlkeleri Çağrısı” yayınladı. 

Çağrıda, “Bizler, halktan, emekten, doğadan, tüm canlıları gözeten, ekolojik bir yerel yöneticilik anlayışından yanayız. Ülkemizin ve Bozcaada’nın da böyle bir anlayışla yönetilmesini istiyoruz. Bozcaada Forum olarak, tüm adaylara ve partilerin ilçe başkanlıklarına aşağıda yer alan hususları programlarına almaları konusunda açık çağrıda bulunuyoruz. Bizler, 31 Mart seçimlerinde ekolojik ve insan odaklı bir yaşam çabasına oy vereceğimizi ilan ediyoruz” denilmiş ve 14 maddelik bir ilkeler çağrısı sıralanmıştı.

Bozcaada Forum, AKP, MHP, İyi Parti ve CHP ilçe başkanları ile belediye başkan adaylarının ilkeler çağrısını bizzat imzaladıklarını duyurdu.

Konuyla ilgili Bozcaada Forum adına açıklama yapan Fırat Tunabay şunladrı söyledi: “14 maddeden oluşan “Bozcaada Yerel Yönetim İlkeleri Çağrısı”nı ekolojik ve insan odaklı bir yaşam çabasına oy verdiğimizi ilan ederek Yerel Seçimler’de Bozcaada’nın yönetimine talip tüm aday ve partilerin aday ve ilçe başkanlarına yaptık. Tüm aday ve partilerin ilçe başkanlıklarından bu çağrımıza olumlu yanıt gelerek bildirimizi ıslak imza ile sahiplendiler. Böyle bir durumla karşılaşmak bizleri çok mutlu etti. Farklı dinamiklerin bulunduğu Bozcaada’da tüm siyasi parti temsilci ve adaylarının bir metinde birleşmeleri Bozcaada’nın gerçekten çok özel bir yer olduğunun kanıtıdır. Çağrımıza içtenlikle olumlu geri dönüş yapan tüm aday ve parti ilçe başkanlıklarına gönülden teşekkürlerimizi sunarız. Beklediğimiz Bozcaada ruhu budur”. (HABER MERKEZİ)