Çakıcı'dan Bahçeli'ye: Miladı dolmuş, yürüyen Buda kılıklı efendiArtı Gerçek

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın, kendisi için af isteyen ve tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye 2015'te gönderdiği mektup ortaya çıktı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'yiğit kardeşlerim diyerek af istediği, görüşmek için heyet gönderdiği ve son olarak bugün tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret ettiği organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın kendisine gönderdiği ağır ifadelerin yer aldığı mektup ortaya çıktı.

Söz konusu haber, Cumhuriyet'te yer aldı. 

12 Eylül 2015 tarihinde o dönem MHP Genel Başkan Yardımcısı olan Celal Adan'ın hayatını kaybeden annesi Hacı Fatma Adan'ın cenazesine Çakıcı tarafından gönderilen çelengin üzerine not iliştirilmişti. Mektup, bazı kişiler tarafından çıkarılmak istenmiş Çakıcı da bu olaya kızarak  Bahçeli'ye Edirne F Tipi Cezaevi'nden UYAP kayıtlı bir mektup yollamıştı. Çakıcı mektupta  Bahçeli'ye çok ağır ifadelerle yüklenmişti.

Çakıcı'nın Bahçeli'ye gönderdiği mektubun tam metni şöyle: 

"TBMM MHP Grup Başkanlığına / Ankara

Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli efendi. Cenazede bir insanın ebediyete intikal eden, 40 yıllık dostunun annesine gönderilen çelengi sorun haline getirdiğini, basından öğrendim. İnsan bu kadar aciz, egoist, ve bencil olamaz. Sen kimsin? 1980 öncesi ne hizmet yaptın? Hapishanede yıllarca mı yattın? Bir ülkücüye cezaevlerinde 1 TL mi gönderdin? Senin için batının ajanı diyorlardı. İnanmıyordum. Senin kalbinin Türk Cumhuriyetleri için sevgi olduğuna inanmıyorum. Parti içinde demokrasi olmazsa iktidara gelsen, ülkede nasıl demokrasiyi oluşturacaksın. Bu Faşist düşüncelerine devam edersen, bu şerefli camiayı tamamen yok edeceksin. Miladı dolmuş, yürüyen Buda kılıklı efendi... Yüreğin yiyorsa, beni öldürtecek ..... var mı sende...  Adam gibi eğer dava adamıysan camiayı telef etme. Ya da onursal ol. Partiyi ehline bırak. Biri senin dışında bir açıklama yaparsa, ağzımın ayarı yok. Ağır konuşurum.  Allah seni egolarından arındırsın. Alattin Çakıcı 14/02/2015"

İLGİLİ HABER: DEVLET BAHÇELİ, ALAATTİN ÇAKICI'YI ZİYARET ETTİ