Çavuşoğlu'ndan tehlikeli söylem: HDP'li adaylar yüzde 100 PKK'lıdırArtı Gerçek

Mevlüt Çavuşoğlu CHP ve İYİ Parti'yi eleştirirken tehlikeli söylemlerle HDP'lileri hedef gösterdi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP ve İYİ Parti'yi eleştirirken HDP'li adayları hedef göstererek "Belediyelere HDP'li adayları yerleştirip buralardan kaynak aktarmak istiyorlar. HDP'li adaylar yüzde 100 PKK'lıdır" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhur İttifakı'nın seçim çalışmalarını yürütmek ve bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için geldiği Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

Gündoğmuş Meydanı'nda konuşan Çavuşoğlu, her seçimin artık kritik değere ulaştığını söyledi. Demokraside çok seslilik olduğunu ve herkesin her göreve aday olabileceğini hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, "Millet ne dediyse biz onları ilgili görevlere aday gösterdik. Küsüp gidenler oldu. Ama unutmasınlar ki; bu trenden inen, bir daha bu trene binemez" dedi. Barajları, birkaç yılda yapıp projeleri hayata kısa sürede geçirdiklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, Gündoğmuş ilçesini çevreleyecek yeni yollar yapacakları müjdesini verdi.

'MİLLET İTTİFAKI ADAYLARI İFTİRA ATIYOR'

Millet İttifakı adaylarının proje hayata geçirmediğini, sadece iftira attığını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Bunların proje ve hizmet diye bir dertleri yok. 5 sene önce Antalya'da CHP zihniyeti bir hizmet yaptı mı? Bir çivi çaktı mı? Bir çeşme yapılmaz mı? Öyle bir dertleri yok. Bunlar tek partili dönemden kalmış milleti kendilerinin kölesi olarak görüp, 'Ne yaparsak yapalım, bize oy vermek zorundalar' anlayışı ve tek partili dönem sendromundan kurtulamadılar" dedi. Seçimleri kaybedeceklerini anlayınca başka ittifakların hesabının yapıldığını da belirten Bakan Çavuşoğlu, “Siz neden bebeklerimizi, kadınlarımızı, güvenlik güçlerimizi şehit eden, ülkemizi bölmek isteyen bu teröristlerle neden kol kola girdiniz. Neden kabul ettiniz. Bir izah edin. Bu millete hesap verin. Neden boyun eğdiniz. Kaç gündür HDP'nin eş başkanı bölücü Sezai Temelli, CHP'nin adaylarının kendilerinin emrinden çıkamayacağını söylüyor. Neden buna cevap vermiyorsunuz?" diye konuştu.

'SEÇİLİRSELER DAĞLARA PARA GÖNDERECEKLER'

HDP kontenjanından CHP'den meclis üyesi ve başkan adayı olan herkesin istisnasız PKK'nin adamları olduğunu iddia eden Bakan Çavuşoğlu, "Elimizde belgeler var. Çıkıp gerçek olmadığını söylesinler. Bunu neden yaptılar? Önce çukur kazdılar, kendilerine göre kantonlar kurup Kürt kardeşlerimize zulmetmeye başladılar. Biz de tertemiz edip onları çukurlara gömdük. Orada durmadılar, dağlara çıktılar. Orada da inlerine gömdük. Sınırda da çukurlara gömdük. Baktılar, bu şekilde mücadele edemiyorlar. Musluklar kesildi. Yeni taktikleri budur. Yerleştirdikleri o hainlerle eğer seçilirlerse, oradan dağlara para gönderecekler" dedi.

Cumhur ittifakını sadece seçimleri kazanmak için kurmadıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Amacımız sadece seçimi kazanmak değil. Beka sorunu var. Onların gözünde beka tehdidi yok. Çünkü PKK ile kol kola girdi. Benim milletim ve ben görüyorum bunları. FETÖ, PKK, PYD, YPG, var da var. Beka derken bundan bahsediyoruz. Türkiye büyüdükçe tehdidin boyutu ve engellemek isteyenlerin sayısı da artacak" diye konuştu.

DÜNYA SAVAŞI HATIRLATMASI

Yeni Zelenda'da cuma namazı sırasında meydana gelen saldırıyla ilgili de konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Bu cani ve arkasındaki İslam düşmanları Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldılar. Bugün İslam düşmanlığı ve Türk düşmanlığı birleşmiştir. Sebebi de dünyadaki Müslümanların bir tek gür sesi var. O da Türkiye'dir" dedi.

Avrupa'da Türk ve İslam düşmanlığının bir trend haline geldiğini ve bu durumun değişmemesi halinde başka düşmanlıkların da ortaya çıkacağını ifade eden Bakan Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yarın Türk düşmanlığı, Müslüman düşmanlığı modası geçecek. Katolik, Ortodoks, Protestan düşmanlığı gibi düşmanlıklar kendi içinizde ortaya çıkacak. Geçmişte olduğu gibi İkinci Dünya Savaşı gibi bir savaş, yine sizin yüzünüzden ortaya çıkacak. Dünya savaşları hep bunların kendi aralarındaki savaşlardan ortaya çıktı."

'PARTİNİN İÇİNDE PKK'LILAR, DHKP-C'LİLER VAR'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'cumhur ittifakı'nın seçim çalışmaları ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Antalya'da önce Gündoğmuş'u ardından İbradı ilçesini ziyaret ederek, halka seslendi. CHP'li belediyelerde 5 yıldır proje üretilmediğini kaydeden Bakan Çavuşoğlu, İşte İzmirliler isyan ediyor. 'Artık AK Parti gelsin' diyorlar. Bu zihniyetten hizmet gelmez. Hatay'a gittim, yolları Suriye'nin yollarından daha kötüydü dedi. AK Parti'nin Antalya'da 3 kadın adayla seçmenin karşısına çıktığını dile getiren Çavuşoğlu, kadına AK Parti'nin önem verdiğini söyledi.

Yerel seçimin çok önemli olduğuna vurgu yapan Bakan Çavuşoğlu, 'millet ittifakı'nın PKK ve diğer terör örgütlerini 'terör örgütü' olarak görmediğini savundu. Çavuşoğlu, Bugüne kadar Türkiye'ye saldıran, karşı gelen terör örgütleriyle bir araya gelirseniz kusura bakmayın ama onları desteklemiş oluyorsunuz. CHP'ye oy verenlere sözümüz yok. Oy verdikleri partinin içinde PKK'lılar, DHKP-C'liler var. Seçimleri kazanamayan CHP, denize düşen yılana sarılır misalinde. Tehdit etmeye bile başladılar. 'Seçimden sonra bizim emrimizden çıkamaz' diyorlar. CHP ve İYİ Parti'den ses var mı Yok. Yılanla aynı çuvala girersen seni sokar diye konuştu.

'HDP'Lİ ADAYLAR YÜZDE 100 PKK'LIDIR'

İYİ Parti'ye yönelik eleştirilerde de bulunan Çavuşoğlu, "Yakında CHP ve İYİ Parti 'PKK terör örgütü değil' derlerse şaşırmayın. Allah ıslah etsin. Arada kimler var? Üst akıl mı, alt akıl mı? Neden ittifak yaptın? Bunu açıkla. PKK cenazelerine gidenler mi ikna etti. Pekiyi ama İYİ Parti'yi kim ikna etti. Hani milliyetçiydiniz. Bunların hepsi ortaya çıkacak, merak etmeyin. Giderek marjinalleşmeye başladılar. Aşırı solda marjinalleşenler, PKK'yı terör örgütü listesinden çıkarmaya çalışıyor. Doğu ve Güneydoğu'daki belediyelere kayyum atadığımız için artık terör örgütlerine giden hortumlar kesildi. Belediyelere HDP'li adayları yerleştirip buralardan kaynak aktarmak istiyorlar. HDP'li adaylar yüzde 100 PKK'lıdır" diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, konuşmasının ardından Akseki ilçesine gitmek üzere hareket etti. (DHA)