'Çavuşoğlu' paylaşımı sonrası Arlet Natali Avazyan serbest bırakıldıArtı Gerçek

Natali Avazyan, "15 günde imza karşılığı adli kontrolle serbest bırakıldı.


Sosyal medya platformu Twitter'dan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ailesi hakkında tweet attığı için gözaltına alınan insan hakları savunucusu Arlet Natali Avazyan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Avazyan’ın ifade için kelepçeli olarak Kartal Adliyesi SEGBİS odasında kelepçeli olarak bekletildiğini duyurdu.

Avazyan “1988 Mevlüt Çavuşoğlu Ailesi. Bakan Çavuşoğlu'nun babasının lakabı hırsız Kürt Osman, Erzurum Horasan'dan sürgünle gitmişler” paylaşımı nedeniyle Çavuşoğlu ve ailesinin şikâyeti üzerine gözaltına alınmıştı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tanrıkulu, “Sevgili Natali Avazyan ve avukatı ile görüştüm.Kelepçe takılarak Kartal Adliyesi SEGBİS odası önünde ifadesinin alınmasını bekliyor. Akşamı evinde geçirmesi mümkün ilken hasta bir biçimde geceyi karakolda geçirmesi şikayetçinin Bakan ve ailesimi olması mı?” dedi.

Tanrıkulu,  "Sevgili Natali Avazyan, "15 günde imza karşılığı adli kontrolle serbest bırakıldı. Geçmiş olsun. Ama bu hasta İle geceyi gözaltında geçirmesi ve kelepçede hep aklımızda kalacak" ifadesini kullandı.