Yeni 'A Takımı'nda muhalefet yokArtı Gerçek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni Merkez Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. CHP'li muhalif isimlerden PM Üyesi Erdal Aksünger yeni MYK'yi Artı Gerçek'e değerlendirdi.CHP'nin yeni yönetimi belli oldu. Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu. CHP Genel Sekreterliği'ne Akif Hamzaçebi getirildi. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirilen isim ise Oğuz Kaan Salıcı oldu.

24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları yaşanan CHP'de, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yenilendi.

Partisinin yeni MYK üyelerini belirleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'a yeni MYK'de yer vermedi. Tezcan, 24 Haziran seçimlerinin ardından parti içi muhalefetin en çok eleştirdiği isimler arasındaydı.

CHP'nin yeni MYK üyeleri ve görevleri şöyle:

Faik Öztrak - Parti Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları

Tuncay Özkan - Basınla İlişkiler Ve Kurumsal İletişim

Onursal Adıgüzel - Bilgi Ve İletişim Teknolojileri

Gamze Akkuş İlgezdi - Halkla İlişkiler

Ünal Çeviköz - Dış İlişkiler

M. Akif Hamzaçebi - Genel Sekreter

Fethi Açıkel - AR-GE Bilim Yönetim Ve Kültür Platformu

Gülizar Biçer Karaca - Doğa Hakları

Yıldırım Kaya - Eğitim Politikaları

Yunus Emre - Gençlik Politikaları

Muharrem Erkek - Hukuk Politikaları

Bülent Kuşoğlu - İdari ve Mali İşler

Gökçe Gökçen - İnsan Hakları

Veli Ağbaba - İşçi Sendikaları ve Meslek Kuruluşları Ve Sivil Toplum Örgütleri

Aykut Erdoğdu - İşveren Sendikaları/Kuruluşları ve Esnaf Odaları Ve Sosyal Politikalar

Lale Karabıyık - Kadın Politikaları

Oğuz Kaan Salıcı - Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri

Orhan Sarıbal - Tarım Politiları ve Tarım Örgütleri

Seyit Torun - Yerel Yönetim Politikaları

"AÇIKLANAN MYK'DE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK"

Kılıçdaroğlu'nun belirlediği yeni MYK'nin açıklanmasından sonra muhalif isimlerden CHP PM Üyesi Erdal Aksünger, yeni yönetimi Artı Gerçek'ten Esra Koçak Mayda'ya değerlendirdi. “Mevcut MYK büyük oranda korunmuş, yalnızca bir iki isim değişmiş" diyen Aksünger'in değerlendirmesi şöyle:

"Değişim yapacağım, deniyor ama ortada değişime dair hiçbir şey yok. Bu arada ‘Muhalif kesimden kimse yok’ deniyor. Peki, bir de sorsalar, muhalefetten isimlere teklif edilse bile kabul ederler miydi? Herkesin bunu düşünmesi lazım. Bana Genel Başkan’ın kendisinden değilse bile dolaylı yollardan MYK’da olmam gerektiği önerildi. Ancak bu ilkesel bir duruş. Değişim olacaksa Kurultay’la olmalıdır dedik ve sözümüzün arkasındayız. Diğer arkadaşlara da teklifler gitmiş olabilir. Bilemiyorum. Bir koltuk sevdasından değil, gerçek bir değişimden söz ediyoruz. Açıklanan MYK’de değişen birşey yok.”