CHP Hamburg yeni başkanını seçtiArtı Gerçek

Çekişmeli anların yaşandığı genel kurulda başkanlığa Erol budak seçildi.Süheyla KAPLAN


ARTI GERÇEK - CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Birliği’nin olağanüstü genel kurulu sonrasında başkanlığa 97 delegeden 67’inin desteği ile aynı zamanda Hamburg Anadolu Alevileri Kültür Birliği ( HAAKBİR) Yönetim Kurulu üyesi de olan Erol Budak seçildi. Eski Başkan Coşkun Coştur ise 30 oy aldı.

Hamburg’un Reeperbahn semtindeki Grosse Freiheit caddesinde bir gece kulübünde düzenlenen olağanüstü genel kurulda kimi zaman çekişmeli anlar yaşandı.

Divan Başkanlığını Nihat Ercan’ın yürüttüğü, Durmuş Erkişi ve Pervin Pelit’in divanda yer aldığı olağanüstü genel kurulda bir dönem CHP’nin de başkanlığını yürüten Erkan Erçin, CHP olağanüstü genel kurulu için bir gece kulübünün mekan olarak tercih edilmesini eleştirdi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada 97 üyeden 67’inin desteğini alan Erol Budak Hamburg ve Schleswig-Holstein eyaletinin başkanlığına seçildi. İkinci Başkan Fikret Erkişi olurken, sekreter İlknur Karacaşener, sayman Azmi Alan, yönetim kurulu üyeleri Adil Dili, Zeki Ciger, Hülya Keser, denetleme kurulu ise Erkan Erçin, Haydar Erkişi, Meryem İpek, Haydar Erkişi ve Celal Cengiz’den oluştu.

“CHP BARIŞ VE KARDEŞLİĞİ SAVUNAN BİR BİRLİK OLMALIDIR”

Başkanlığa seçilen Erol Budak kendisine destek verenlere teşekkür etti. Budak, şunları söyledi:

“CHP ayağa kalkmadan iktidar bloğu yerine oturmaz. Zor bir göreve talip olduğumuzun bilinci ile hareket edeceğiz. Fedakar yol arkadaşlarımızla ve tüm cumhuriyetperverlerin desteği ile ciddi, inançlı, bir mücadele vermek istiyoruz. Hakikati söyleyenlerin susturulduğu bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin içinden geçtiği bu ağır dönemde, birliğimiz sol ile daha fazla kenetlenmek, herkesi, her kesimi daha fazla kucaklamak zorundadır.”