CHP'li muhaliflerden yeni hamleArtı Gerçek

Çağrı Heyeti, olağanüstü kurultay çağrısında bulunan delegelerle yol haritasını tartışmak üzere bir araya gelecek.CHP’de olağanüstü kurultay için harekete geçip yeterli imzaya ulaşamayan muhalifler tüzük kurultayına gidip gitmemeyi tartışmak üzere pazar günü Ankara’da buluşuyor.

CHP muhaliflerinin oluşturduğu Çağrı Heyeti, 12 Ağustos 2018 Pazar günü saat 14:00'te Ankara'da, olağanüstü kurultay çağrısında bulunan delegelerle bir araya gelip bundan sonraki yol haritasını belirleyecek.

Çağrı Heyeti, tüzük kurultayı önerisini tartışmak üzere imzasını veren delegelerle pazar günü Ankara'da Türkiye Barolar Birliği’ne ait Latanya Oteli’de toplanıyor.

İsmail Saymaz'ın Hürriyet'teki haberine göre, Çağrı Heyeti adına delegelere gönderilen mesajda şöyle denildi:

Sevgili Yol Arkadaşımız, 

Olağanüstü Kurultay çağrısında bulunan delegelerimiz ile bir araya gelip bundan sonraki yol haritamızı belirlemek üzere 12.08.2018 Pazar günü saat:14.00'te Ankara Latanya otelde toplantı düzenleyeceğiz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Katılımınızı rica ederiz. 

Saygılarımı[email protected]

Saymaz'ın iddiasına göre, Muharrem İnce'nin de katılacağı toplantıda tüzük kurultayı önerisi tartışılacak. Bu toplantıda alınacak karar doğrultusunda pazartesi Noter'e gidilerek, tüzük kurultayı için imza verilecek. Tüzük kurultayına gidilebilmesi için toplam delegelerin yüzde 20'sinin imzası yetiyor. Bu da 248 delegeye denk düşüyor. Muhalifler, tüzük kurultayında 622 imza toplayarak, genel başkan seçimi yapmayı planlıyor. (POLİTİKA SERVİSİ)